سیاسی

هیچ قدرت خارجی پشت انقلاب اسلامی نبود/ در واشنگتن‌ کسی فکر نکند می‌تواند برای ملت ایران تصمیم بگیرد

به گزارش نسیم قائن ، از کرمان، حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر امروز در جمع مردم سیرجان اظهار کرد: با نام و یاد دختر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) و سرسلسله خوبان در میان زنان عالم و الگوی مسیر سعادت برای همه انسان‌ها سخنانم را آغاز می‌کنم.
وی بیان کرد: برای من جای افتخار است که در ایام مبارک دهه فجر و در سالروز ورود امام بزرگوارمان به کشور توفیق یافتم تا در میان شما مردم خونگرم، دلاور، انقلابی و ایثارگر استان کرمان و در جمع مردم وفادار شهر زیبای سیرجان حضور دارم.
رئیس جمهور ادامه داد: این روزها یادآور دلاوری مردم شجاع سرزمینمان است مردمی که به صحنه آمدند، فداکاری و ایثار کردند و حکومت مورد نظر خودشان را بر مبنای شرع مقدس اسلام و نظر، رأی و حاکمیت مردم به نام جمهوری اسلامی ایران بنا نهادند.
وی تصریح کرد: ما مردم ایران افتخار می‌کنیم که تنها انقلابی را به ثمر رساندیم که هیچ قدرت خارجی و ابرقدرتی پشت این انقلاب نبود و از آن حمایت نکرد و خود مردم به تنهایی با اتحاد، ایثار و فداکاری‌شان در برابر رژیم تا دندان مسلحی ایستادند که همه ابرقدرت‌ها از آن حمایت می‌کردند.
روحانی بیان داشت: ما در کل منطقه افتخار می‌کنیم که مردم ما شکل حکومت را خود انتخاب می‌کنند و بدون رأی، نظر و انتقاد مردم نمی‌توانیم نظاممان را حفظ کنیم.
وی ابراز کرد: در واشنگتن کسی فکر نکند برای ملت ایران می‌تواند، تصمیم بگیرد و مردم ما تجاوزات شما را فراموش نکردند و شما مردم ایران را سال‌ها در تحریم نگه داشتید.
*ملت ایران از هر روز دیگری آماده‌تر است
روحانی متذکر شد: سال‌ها مردم ایران را در تحریم نگه داشتید، آیا تحریم شما به نفع یا ضرر مردم بود، حتی دارو را هم به روی مردم ایران تحریم کردید و اموال مردم ایران را چپاول کردید.
رئیس جمهور خطاب به دشمنان تصریح کرد: شما در برابر ملت‌های مسلمان ایستاده‌اید و آنها را تروریست می‌نامید، آیا شما حامی مردم ایران هستید، مردم ایران دلسوز آینده خود هستند و جوانان غیور ایران به فکر آینده کشور هستند.
روحانی تأکید کرد: ملت ما در هر سال با ایثار و فداکاری یک قدم گام را به پیش می‌گذارد و هر وقت مشکلی بوده است این مردم بودند که آن را برطرف کردند و وقتی به کشور ما حمله شد و از سلاح شیمیایی علیه ملت ما استفاده کردند و مردم بی‌گناه ما را مورد تاخت و تاز قرار دادند، آیا شما به فکر مردم ایران بودید و این ملت ایران بود که از ایران دفاع کرد و دشمن را بیرون راند.
وی اظهار کرد: ملت ایران امروز برای حاکمیت ملی، امنیت، پیشرفت و استقامت خود در برابر دشمنان از هر روز دیگری آماده‌تر است.
*افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کرمان
رئیس جمهور بیان کرد: از مردم استان کرمان، شهرستان سیرجان و همه شهرستان‌های سرافراز این استان تشکر می‌کنم و امروز به کرمان و سیرجان آمده‌ام تا بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه را افتتاح کنم.
روحانی اضافه کرد: در تاریخ استان‌های کشور ما کمتر نظیر دارد که در یک روز ۱۰ میلیارد و ۲۴۴ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شده باشد اما با توجه به قرار گرفتن مردم غیور استان کرمان در کنار مسؤولان اجرایی، بخش خصوصی و معادن در سیرجان، رفسنجان و بقیه شهرهای استان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح می‌کنیم و بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه هم کلنگ‌زنی می‌شود.
*کرمان در ایجاد اشتغال رکورد زد
وی خاطرنشان کرد: ما در استانی قرار گرفته‌ایم که مردم و مسؤولان این استان یک رکورد تاریخی را در سال گذشته با ثبت رساندند و ۴۶ هزار اشتغال در استان کرمان ایجاد شده که در تاریخ کرمان بی‌سابقه است و این نشان سخت‌کوشی، فداکاری و ایثار مردم برای این استان دارد.
روحانی از کرمان به عنوان یک استان حساس کشور نام برد که اتصال دریای جنوب و خلیج فارس به مرکز کشور از طریق استان کشور انجام می‌شود.
وی متذکر شد: نخستین مشکل استان کرمان موضوع خشک‌سالی و کم‌آبی است و در سال جاری باید دست تقاضا را به سوی آسمان بلند کرده و از خداوند مسئلت کنیم که رحمت خود را بر ما نازل کند.
رئیس جمهور با طرح این پرسش که در این شرایط سخت کم‌آبی و بی‌آبی باید چه کنیم بر تغییر نوع کشت و آبیاری در استان کرمان تأکید کرد و بیان داشت: کرمان با وجود اینکه بهشت معدن است، سرزمین کشت و کشاورزی هم است و باید سامانه نوین آبیاری را در این استان توسعه دهیم و با متد جدید باغات و سرزمینمان را آبیاری کنیم و راه دیگری نداریم.
روحانی ادامه داد: از آغاز دولت یازدهم در استان کرمان ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی زیر پوشش سامانه نوین آبیاری قرار گرفته است و راهی هم به غیر از این نداریم.
وی خاطرنشان کرد: به مردم استان کرمان قول می‌دهم برای سال آینده ۲۸ هزار هکتار اراضی جدید زیر پوشش سامانه آبیاری نوین قرار می‌گیرد و برنامه‌ریزی و بودجه لازم نیز پیش‌بینی شده است و با کشت گلخانه‌ای در استان کرمان باید بتوانیم با آب کم و تلاش فراوان صادرات را بالا ببریم.
روحانی عنوان کرد: سطح صادرات استان کرمان در ۱۰ ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و واردات استان نیز یک درصد کاهش پیدا کرده است.
وی ابراز داشت: ۳۸۳ میلیارد تومان بودجه اشتغال روستایی در کشور مقرر شده است و چند طرح اشتغال روستایی امروز در استان کرمان آغاز به کار می‌کند و این طرح‌ها را ادامه می‌دهیم.
*دولت متعهد به رفع مشکلات بانکی پروژه انتقال آب به سیرجان شد
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دو طرح مهم در سیرجان داریم که در سال‌های پیش‌رو باید اجرا شود و می‌تواند برای سیرجان و استان کرمان اهمیت داشته باشند، اظهار کرد: اتصال راه‌آهن سیرجان به کرمان یکی از این طرح‌هاست که برای پیشرفت، حمل و نقل مواد معدنی و تحول در استان بسیار مهم است.
روحانی همچنین پروژه اتصال راه‌آهن سیرجان به کرمان را حاصل مشارکت بخش خصوصی و بخش دولتی خواند و افزود: مطالعات این طرح انجام شده و چارچوب آن تصویب شده است و امروز کلنگ این طرح در سیرجان به زمین زده می‌شود.
وی ادامه داد: انتقال آب از دریای عمان به منطقه سیرجان توسط بخش خصوصی و دولتی نیز یکی دیگر از پروژه‌های مهم در سیرجان است که سرمایه‌گذاری و فاینانس این طرح آغاز شده و طرح را هم آغاز کرده‌اند اما مشکلاتی دارد و دولت در حضور شما متعهد می‌شود مشکلات بانکی و سرمایه‌گذاری این طرح مهم را برطرف کند.
روحانی اضافه کرد: با اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به سیرجان ابتدا آب در کنار دریای عمان شیرین می‌شود و سپس برای تأمین نیاز مردم و صنعت استان به سیرجان می‌رسد.
وی بیان کرد: طرح اتصال راه‌آهن سیرجان به کرمان و پروژه انتقال آب به سیرجان در دولت دوازدهم افتتاح می‌شود و دولت تمام تلاش خود را در کنار مسؤولان استان انجام می‌دهد.
*فردا زمان تحویل خانه زلزله‌زدگان کرمان اعلام می‌شود
رئیس جمهور مسئله زلزله و خسارت‌های وارده به مردم کوهبنان و راور را یکی دیگر از اهداف سفر خود به استان کرمان ذکر کرد و از بازدید این مناطق طی روز آینده خبر داد.
روحانی بیان کرد: مسؤولان دیگری هم پیش از این سفرهایی به مناطق زلزله‌زده استان کرمان داشته‌اند و اقداماتی انجام شده است، اما باز هم مردم نیاز به اقدامات بیشتری دارند.
وی خاطرنشان کرد: فردا در جمع مردم زلزله‌زده قول می‌دهم در چه تاریخی خانه‌هایشان ساخته شده و به آنها تحویل داده می‌شود و برای طرح اضطراری و اسکان موقت هم کارهایی شده و باید ادامه یابد.
رئیس جمهور بدون اشاره مستقیم به مشکلات موجود در بخش مخابراتی و تلفن همراه در استان کرمان در زمان بروز زلزله‌های اخیر تصریح کرد: به مسؤولان استان کرمان تأکید می‌کنم، گسترش فضای مجازی و زیرپوشش بردن بخش‌هایی که مردم از لحاظ اتصال موبایلی در مضیقه هستند را مدنظر داشته باشند.
روحانی یادآور شد: ۹۰ میلیارد تومان پول در این زمینه اختصاص داده شده است تا بخش‌هایی که در مناطق زلزله‌زده بوده هم تکمیل و مشکل مردم رفع شود و ۱۱۰ میلیارد تومان طی یک سال گذشته در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است.
روحانی خاطرنشان کرد: طرح‌ها و پروژه‌هایی برای استان کرمان مورد تصویب دولت قرار گرفته که در سال‌های پیش‌رو اجرایی و عملیاتی می‌شود و یک هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان اختصاص داده شده است برای ۲۹ طرح و پروژه مهمی که در سه سال آینده در استان کرمان اجرایی می‌کند.
وی در پایان سخنان خود گفت: همه ما با وحدت و امیدواری به سمت ایران سرفراز و کرمان سربلند پیش می‌رویم و دولت به عنوان خادم مردم در کنار شما برای اجرای طرح‌های مهم در ایران و استان زیبا خواهد بود.
به گزارش فارس، رئیس جمهور روحانی صبح امروز وارد سیرجان شد و سفر خود به استان کرمان را آغاز کرد، سخنرانی در جمع مردم، افتتاح چند پروژه گل‌گهر، بازدید از مناطق زلزله‌زده و حضور در نشست مطبوعاتی از مهم‌ترین برنامه‌های سفر رئیس جمهور به دیار کریمان است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا