افزونه جلالی را نصب کنید. 24 شوال 1443 Wednesday, 25 May , 2022
1
گفتگوی نسیم قاین با معلم نمونه کشوری :

هیچگاه به معلمی به عنوان یک شغل نگاه نمی کنم بلکه به آن عشق می ورزم

  • کد خبر : 45117
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۶
هیچگاه به معلمی به عنوان یک شغل نگاه نمی کنم بلکه به آن عشق می ورزم
معلم نمونه قاین گفت:هیچگاه به معلمی به عنوان یک شغل نگاه نمی کنم بلکه به آن عشق می ورزم واگرهرکاری را با عشق وعلاقه وخالصانه انجام دهیم حتما به موفقیت های چشمگیری خواهیم رسید

به گزارش نسیم قائن ، هفته معلم بهانه ای شد تا به سراغ یکی از زحمت کشان عرصه تعلیم وتربیت درشهرستان قاین برویم.بانوی مهربان وآرامی که 18سال از عمر خودرا در مدارس غیرانتفاعی مشهد وقاین به آموزش پرداخته است
خانم کرمانی نژاد معلم پایه ششم دبستان غیرانتفاعی پسرانه مصباح قاین است اگرچه انتخاب وی به عنوان معلم نمونه کشوری ازبین معلمین مدارس غیردولتی است اما رسمی نبودن این معلم عزیز هرگز باعث نشده است که آنچه هدف اصلیش که عشق به معلمی وتعلیم دادن دانش اموزان است کم شود.
خانم کرمانی نژاد درگفتگویی صمیمی با خبرنگار اجتماعی نسیم قاین از عشقش به کار می گوید،ازاینکه هرگز به معلمی به عنوان یک شغل نگاه نکرده است بلکه هدفش فقط خدمت بوده است وبس .
این معلم نمونه با مدرک کارشناسی آموزش ابتدایی دارای دوفرزند پسرکه پسر بزرگ وی دانشجوی رشته مهندسی وپسر دوم دانش اموز مقطع متوسطه است اینگونه از عشق به تعلیم وتربیت میگوید:هیچگاه به معلمی به عنوان یک شغل نگاه نمی کنم بلکه به آن عشق می ورزم واگرهرکاری را با عشق وعلاقه وخالصانه انجام دهیم حتما به موفقیت های چشمگیری خواهیم رسید واین نتیجه علاقه من به معلمی وآموزش به کودکان است که ازآن بسیارلذت می برم وقطعا اگربه گذشته برگردم وقرارباشددوباره شغلی را انتخاب کنم قطعا به سراغ معلمی خواهم رفت.
این معلم بزرگوار وزحمت کش که 2سال ابتدای خدمت را در مشهد مقدس خدمت کرده است و16سال است که درشهرستان قاین (1سال دبستان کرامت و15سال دبستان پسرانه مصباح)مشغول به تدریس است بابیان اینکه کار درکنار بچه ها برایم بسیار لذت بخش است گفت:هرمادری می تواند یک معلم باشد چراکه کودک اولین آموزش ها را از او می آموزد ومن به عنوان یک مادر ویک معلم همیشه توانایی های فرزندان ودانش آموزانم را درنظر می گیرم وبعد درحد توانشان از آنها انتظار دارم.
وی اظهارداشت:یک معلم علاوه برصبر ومهربانی وانعطاف پذیری بایستی تفاوت های فردی دانش آموزان رانیز درنظر بگیرد.
خانم کرمانی نژاد که امسال با توجه ویژه آموزش وپرورش به معلمین بخش غیردولتی توانسته است در زمره معلمین نمونه کشوری مدارس غیردولتی باشد با بیان اینکه درسال های اخیر توجه بیشتر وبهتری به قشرمعلم وجایگاه معلم درجامعه شده است گفت: امیدوارم این نگاه مثبت شامل نیروهای آزاد که درمدارس غیردولتی هم فعالیت می کنند بشود.
وی که درطول 18سال خدمت با دانش آموزان زیادی برخورد داشته است گفت: با اکثر دانش آموزانم درتماس هستم واز اینکه دربهترین دانشگاههای کشور مشغول به تحصیل هستند بسیار خرسند وخوشحالم .
خانم کرمانی نژاد درادامه گفت: درتربیت هردانش آموزی خانواده وجامعه نقش مهمی دارند که اگر با نظام آموزش وپرورش هم سو و هم راستا باشند قطعا نتایج بهتری به دست خواهد آمد.
این معلم نمونه کشوری در پاسخ به این سوال که وقتی خبرنمونه شدن خودرا شنیدید چه حسی داشتید گفت: قطعا برای هر کسی خوشحالی دارد ومن هم ازاین بابت بسیار خوشحال شدم وضمن شکر خداوند از پروردگارم خواستم آن قدر توانایی به من بدهد که بتوانم درجهت رشد وتعالی فرزندان میهنم تلاش کنم ونتیجه آن رادرجامعه خود ببینم.
وی گفت: فرصت راغنیمت می شمارم تا از زحمات مدیریت محترم دبستان مصباح ،آقای مرتضی نژاد وسایر همکارانم وبخصوص خانم اکبرنژاد که درطی این سالها راهنما ومشوقم بوده اند وهمچنین از همسرم که همراه وپشتیبانم بوده اند سپاسگزاری وتشکر نمایم.
درپایان این مصاحبه از این معلم فداکار خواستیم تا آنچه که با شنیدن این چند کلمه درذهنش تداعی می شود را بیان کند وبا همان آرامش وخنده ای که برلب داشت اینگونه پاسخ داد:
کتاب:بهترین دوست من
بابانان داد: قداست وبزرگی پدر
تعطیلی پنج شنبه:زمان مناسبی برای مرور وتمرین درس های گذشته
دانش آموز:موجودی پاک وپراز صمیمیت
مشق شب:وسیله ای برای ارزیابی دانش آموز
تخته سیاه:زیباترین تابلوی دنیا که با آن می توان تمام خوبیها رانشان داد وبدیهارا پاک کرد
درحاشیه این مصاحبه مرتضی نژاد مدیر دبستان غیرانتفاعی مصباح ضمن تقدیر از همه معلمین شهرستان وبخصوص همکارانش در این مدرسه گفت: بسیار خرسندیم که امسال معلم نمونه کشوری شهرستان قاین از دبستان مصباح برگزیده شده است
وی افزود: با اینکه خانم کرمانی نژاد نیروی رسمی آموزش وپرورش نیست وبا اندک حقوقی که دریافت می کند ،هیچگاه کم کاری درزمینه تعلیم وتربیت به دانش آموزان نداشته است و بیشتر از ان چیزی که ما توقع داشته ایم رابه دانش آموزان ارائه داده است.
این مدیر کوشا بیان داشت:اگر چه مدارس غیر دولتی سهم زیادی در بحث آموزش دانش اموزان درسطح کشور دارند وبارسنگینی از دوش دولت برداشته اند اما متاسفانه از طرف دولت حمایت های لازم ازاین مدارس انجام نمی شود.

لینک کوتاه : https://nasimeqaen.ir/?p=45117

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.