سیاسی

همنوا با لالایی رباب؛مادران قاینی کودکانشان را نذر علی‌اصغر(ع) کردند/تصویری

به گزارش نسیم قائن ،همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان شهید شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و بسیاری از کشورهای برگزار می‌شود.
حضور مشتاقانه مادران در این همایش معنوی به همراه کودکان و نوزادان ۶ ماهه خود یاد و خاطره نوزاد ۶ ماهه دشت کربلا را تداعی می‌کند؛ نوزادی که به جرم تشنگی قربانی دشمنی شد و برای همیشه تاریخ داغش برای دوستداران خاندان اهل بیت(ع) ماندگار و تازه ماند.
صبح امروز خیل جمعیت مادران قاینی که کودکان خودرا دربغل گرفته بودند روانه هیئت علی اصغر بودندتا همنوا با مادران سراسر کشور با رباب همنوا شوند.
دربین جمعیت کودکانی را می دیدیم که عروسکانشان را دربغل گرفته بودند وبه همایش شیرخوارگان حسینی آمده بودند تا آنها هم برای عروسکهایشان لالایی بخوانند.
مادارن قاینی همچون سالهای قبل با چشمانی اندوه بار و رخت سیاه و لباس سبزی که بر تن شیرخوارگان خود پوشانده بودند در این آیین باشکوه حضور به هم رسانند و در مظلومیت رباب و علی اصغر(ع) و همچنین امام حسین (ع) نوحه و گریه سر دادند و این نکته را یادآورشدند که علی اصغر درخشان‌ترین چهره کربلا و بزرگترین سند مظلومیت یاران حق است.
حجت الاسلام لشکری ازاساتید حوزه علمیه قاین نیز دراین همایش با توصیه به مادران گفت: اگر می خواهید فرزندانتان از آسیبهای اجتماعی که به شدت جامعه مارا تهدید می کند درامان باشند آنهارا بیمه اباعبدالله الحسین وفرزندانش کنید ویقین بدانید کسی که دلداده حسین(ع)باشد هرجای عالَم هم برود این آسیبها براو تاثیری نخواهد گذاشت.
وی افزود: فرزندانتان را ازکودکی با اهل بیت آشنا کنید وآنهارا محبّ اهل بیت گردانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا