سیاسی

همسوبودن بادولت وشایسته سالاری در تغییرات اداری شهرستان مدنظر خواهدبود

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در مراسم تودیع ومعارفه رئیس جدید تعاون روستایی قاین گفت: همه مدیران نخبگان سیاسی وابزاری هستند ونباید برای هرتغییری به دنبال علتش گشت وبرای پویایی سازمان این تغییرات وجابه جایی نیازاست.
وی افزود:تغییر و جابجایی مدیران در واقع برای پویایی و عملکرد بهتر دستگاه اجرایی مربوطه است. لذا دو دیدگاه در خصوص تغییر مدیران مطرح هست؛ اول اینکه تغییر مدیران لازم است و نمی شود که یک شخص سالیان متوالی مسئولیت یک سازمان و دستگاه اجرایی را برعهده داشته باشد. دوم اینکه بایستی برای یک مدیر مدت زمان مشخصی را تعیین، تا وی بتواند استراتژی ها و برنامه هایی که برای توسعه و پویایی آن دستگاه در نظر دارد؛ را عملیاتی نماید. پس لازم است هر دو دیدگاه تلفیق شود تا سازمان بتواند عملکرد بهتری داشته باشد.
کهن ترابی در خصوص تغییرات در ادارات گفت: دراین تغییرات پویایی سازمان وهمسو بودن با گفتمان دولت مهم است وتغییراتی که بعد از این در شهرستان باشد قطعا همسویی با دولت وشایسته سالاری مد نظر خواهد بود.
مقام عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: مجموعه تعاون روستایی، یک مجموعه مؤثر و تأثیرگذاری است، بویژه در مناطق روستایی که در شرایط کنونی با توجه به خشک سالی های متوالی و بحران و تنش های آبی که در سطح شهرستان و خصوصا در مناطق روستایی با آن مواجه هستیم؛ این دستگاه می تواند با توانمند سازی و توجه به رونق صنایع دستی و صنایع مولد در روستا ها نقش بسیار مهمی را ایفا و گام های مؤثری را بردارد.
وی بااشاره به وضعیت خشکسالی در کشور گفت: خالی شدن روستاها برای ما سیاسیون یک تهدید است وباید به این موضوع توجه داشت واین تهدید را با تدبیر در دولت تدبیر وامید به فرصت تبدیل کرد .
فرماندار تأکید نمود: تعاون روستایی باید یک سازمان چابک و با تحرک بیشتری فعالیت نماید و از حاشیه های سیاسی به دور بماند تا بتواند کارویژه تخصصی خود را به خوبی به سرانجام برساند. لذا لازم است یک برنامه میان مدت و درازمدت مبتنی بر واقع نگری، عقلانیت و مقتضیات محلی و منطقه ای تهیه و اجرایی نماید.
وی گفت:مدیران به دنبال امر اجرایی در شهرستان باشند واز امر سیاسی پرهیز وآن را به ما بسپارند وبیشتر به دنبال اقدامات اجرایی باشند.
فرماندار قاین با درخواست از مدیر کل تعاون روستایی خواست تا نسبت به تعیین تکلیف ساختمانها واماکنی که مربوط به تعاونی هاست ودر روستاها رهاشده است اقدام نمایندتا از این ساختمانها بتوان جهت راه اندازی خانه فرهنگ روستا ویا کتابخانه روستایی و… استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا