سیاسی

همایش سیاست های جمعیتی در شهرستان قاین برگزار شد+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، رهبر معظم انقلاب اسلامی درراستای تحکیم بنیاد خانواده، سیاست های کلی «جمعیّت» را که براساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، به همه قوای کشور ابلاغ کردند.
متن ابلاغیه رهبر انقلاب به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:
با عنایت به اهمیّت مقوله جمعیّت در اقتدار ملّی؛ و با توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیّت کنونی کشور به عنوان یک فرصت و امتیاز؛ و در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیّت و نرخ باروری در سال‌های گذشته، سیاست‌های کلی جمعیّت ابلاغ می‌گردد. با در نظر داشتن نقش ایجابی عامل جمعیّت در پیشرفت کشور، لازم است برنامه‌ریزی‌های جامع برای رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور متناسب با سیاست‌های جمعیّتی انجام گیرد. همچنین ضروری است با هماهنگی و تقسیم کار بین ارکان نظام و دستگاه‌های ذیربط در این زمینه، اقدامات لازم با دقّت، سرعت و قوّت صورت گیرد و نتایج رصد مستمر اجرای سیاست‌ها گزارش شود.
به همین منظور امروز همایش تبیین سیاست های کلی جمعیت در راستای ارتقای نرخ باروری با حضور جمعی از رابطین بهداشت ونیروهای مراکز بهداشتی درمانی در سالن ابن سینابرگزار شد.
در این هایش یک روزه سیاست های کلی جمعیت مبتنی بر افزایش نرخ رشد جمعیت، روانشناسی رفتاری در جامعه، شیوه های ارتقاء پویایی، بالندگی و جوانی جمعیّت با افزایش نرخ باروری، رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان و توانمندسازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل صالح و کارآمد از سوی سخنرانان بیان شد.
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ازدیاد نسل گفت:درابتدای امر باید زمینه ازدواج آسان فراهم شود وجوانان ما نیز از تک فرزندی به سمت ازدیاد نسل بروند چرا که اگر اتفاق نیفتد نسل جوان ما روز به روز کمتر خواهد شد.
کهن ترابی فرماندار قاین نیز بابیان این که برگزاری این گونه همایش هاباید به سمتی پیش رود وبه گونه ای چاره اندیشی شود که نتایج آن ملموس باشد گفت:عمدتا دراین زمینه ها دچار فراز ونشیب های زیادی خواهیم بود وسیاست های تشویقی دولت وتوصیه های رهبری باید به سمت برنامه های راهبردی سوق داده شود .
فرماندار قاین در ادامه گفت: قطعا دولت نیز به دنبال افزایش جمعیت است وباید یک برنامه مدون برای این افزایش جمعیت ها نیز داشته باشیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا