سیاسی

همایش اعضاء و رابطین ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاین + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، همایش رابطین ستادبازسازی عتبات عالیات شهرستان قاین با حضور جمعی از رابطین در محل سالن جمعیت هلال احمر قاین برگزار شد .
جوینده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی در این همایش با بیان این که به همت و همکاری رابطین و اعضای ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی کمک های زیادی برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شده است .
وی با اشاره به ساخت صحن ۲۲۰ هزار مترمربعی حضرت زهرا(س) در نجف اشرف گفت: بزرگترین پروژه جهان اسلام نمایشی از همت ایرانیان است که در نجف اشرف نمود پیدا کرده است.
رئیس ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی از اعتماد مردم به خادمان حرمین شریفین تقدیر و تشکر کرد و گفت: درحالی که مردم قطعا مشکلات اقتصادی زیادی پیش رو دارند اما به دلیل اعتقاد وباوری که به ائمه دارند در یک جشن محبت فقط ۱۸ میلیون تومان پول نقد برای بازسازی عتبات عالیات در سال ۹۷ کمک می شود و ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نیز تعهد این برنامه عظیم می شود .
وی با بیان این که در سال گذشته و در مجموع جمع آوری نذورات جهت بازسازی عتبات عالیات و اعزام نیروی کار به عتبات ودر اربعین حسینی حدود ۱۳میلیارد تومان در استان جمع آوری شده است گفت:خراسان جنوبی رتبه اول در جمع آوری نذورات و بازسازی عتبات عالیات در سطح کشوردارد وشهرستان دوم نیز مقام دوم استان را داراست.
محمدرضا غلامی رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان قاین با ارائه گزارشی از فعالیت ستاد شهرستان قاینات گفت:در حال حاضر ۱۲ کارگاه قالیبافی در حال بافت فرش جهت کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات است.
وی افزود: در سال گذشته نیز ۷۵ متر مکعب فرش توسط بانوان بافته شده است و ۱۴۰ میلیون از عواید فروش ان به ستاد باز سازی عتبات جهت کمک به حرمین شریفین اهدا شده است.
غلامی از اعزام ۹۵ نفر از بافندگان فرش به عتبات عالیات و ۸۰ بافنده فرش به مشهد مقدس در سال گذشته خبر داد .
وی از راه اندازی ۴ موکب در اربعین امسال در عراق توسط خادمین اهل بیت قاین خبر داد و گفت: امیدواریم امسال نیز مردم همچون سالهای گذشته در راه اندازی موکب ها در عراق همکاری لازم را داشته باشند.
مشیرالحق عابدی فرماندار قاین نیز در این جلسه گفت:جلب و حفظ اعتماد مردم توسط شما مسئولین و رابطین ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان، تأثیر بسزائی در میزان مشارکت مردم در امر بازسازی اعتاب مقدسه و موفقیت برنامه های ستاد خواهد داشت.
درپایان مراسم سند افتخاربه مادر شهید اسدالله احمدی شاهرخت که هزینه خرید ۴ خشت طلا برای ترفیع حرم امام حسین(ع) را خریداری کرده بود از طرف ستاد بازسازی عتبات عالیات اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا