سیاسی

هفدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در خراسان جنوبی آغاز شد

به گزارش نسیم قائن ، عبدالرضا صمدی عصر امروز در این آیین ضمن تبریک هفته ملی کودک اظهارکرد: قصه گویی سنت حسنه ای است که از زمان های بسیار قدیم در ایران رواج داشت و متأسفانه امروزه گاهی اوقات به فراموشی سپرده می شود.
وی یکی از تأثیرات مهم قصه گویی را تقویت مهارت شنیدن دانست و بیان کرد: کودکان امروز به دلیل استفاده بیشتر از تلویزیون بیشترمشاهده را دوست دارند و ترویج هنر قصه گویی و بیان قصه ها برای کودکان، آنان را صبورتر می کند تا دقایقی تنها شنونده قصه باشند.
وی اظهارکرد: قصه می‌تواند بهترین لالایی برای کودکان هنگام خواب باشد و مناسب ترین ابزار برای والدین تا بسیاری از نکات اخلاقی، دینی و اجتماعی را برای کودکان در قالب افسانه ها و داستان بیان کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی افزود: با توجه به رویکرد‌های جدید آموزش و پرورش، فرصت قصه‌گویی برای معلمان در مدارس ایجاد شود تا به شوق شنیدن قصه در کودکان و نوجوانان پاسخ داده شود.
صمدی گفت: مرحله کتابخانه‌ای هفدهمین جشنواره قصه گویی کانون در شهریور ۹۳ در قالب جشن قصه گویی در مراکز سطح استان برگزار شد و ۲۱ قصه گوی برگزیده به مرحله استانی راه یافتند که در روزهای ۱۹ و ۲۰ مهرماه، همزمان با هفته ملی کودک با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
وی افزود: از مجموع این قصه گویان ، ۱۱ نفر قصه گوی کانونی و ۱۰ نفر قصه گوی آزاد هستند که این امر بیانگر آن است ،خانواده ها در استان خراسان جنوبی علاقه مند به هنر قصه گویی هستند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی اظهارکرد: هفدهمین جشنواره استانی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و جوانان با قصه گویی حمیده ابریشمی مربی فرهنگی مرکز شماره ۲ بیرجند و قصه دینار های شگفت انگیز آغاز شد.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا