سیاسی

هفته وحدت،هفته تحکیم میثاق هاست

حجت الاسلام احمد علی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن به مناسبت آغاز هفته وحدت گفت::هفته وحدت فرصت مناسبی برای اتحاد بین شیعه وسنی است و می تواند امت اسلامی را روی یک موضوع مهم که عبارت از ولادت پیامبر(صل الله علیه و آله و سلم) است جمع کرده و به همگرایی و همسویی آنان کمک کند.
وی افزود:هفته وحدت، هفته‌ای است که در آن میثاق‌ها تحکیم و امت اسلامی یکپارچه و منسجم هستند و شیعه و سنی، به یاد سالروز میلاد رسول گرامی اسلام (ص) با هم و در کنار هم، در یک راه و به سوی یک هدف سرود وحدت می‌خوانند.
حجت‌الاسلام علی پور با بیان اینکه جمهوری اسلامی، پیش گام وحدت اسلامی است ابراز داشت: وحدت اسلامی که همواره آرزوی اندیشمندان اسلامی بود با مجاهدت و تلاش خالصانه مسئولان جمهوری اسلامی پایه‌های اساسی آن تحکیم یافته است.
رئیس تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد:اگر وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان پررنگ‌تر و بیشتر شود می‌توانند به پیشرفت و تمدنی که مد نظر اسلام و پیامبر اکرم (ص) است، دست یابند.
وی با ابراز امیدواری از این که اسلام مجد و عظمت حقیقی خویش را در سایه اتحاد مسلمین باز یابدگفت:به مناسبت ولادت حضرت محمد(ص) وسلاله پاکش امام جعفر صادق(ع) ۵جلسه جشن محوری درروستاهای تلفیقی و۳۵جلسه جشن بامحوریت روحانیون مستقروهجرت در هفته وحدت در سطح شهر وروستاهای قاین برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام علی پور اعزام مبلغ به روستاهای فاقد روحانی وگفتمانهای دینی درمدارس وبرگزاری مسابقات فرهنگی و نصب بنردرچند نقطه شهرازاهم برنامه های هفته وحدت در شهرستان قاین ذکر کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا