سیاسی

هفته دفاع نشان دهنده اقتدار رزمندگان اسلام است/ عزاداری ائمه، بصیرت افزایی برای مردم است

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های نمازجمعه قاین ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: در روایات داریم که هنگامی که محرم می رسید ائمه (ع) در چهره شان شادی دیده نمی شد و در غم و اندوه فرو می رفتند.
وی افزود:ما هم باید همانند اهل بیت که تاکید بر گریه بر امام حسین(ع) داشته اند مرثیه خوانی داشته باشیم و جلسات عزاداری برگزار کنیم.و این عزاداریها ثواب الهی است.
امام جمعه قاین گفت:امام صادق فرمودند که وقتی در مجالس عزاداری امام حسین می نشینید روی پر فرشتگان الهی هستید و ذخیره آخرت خواهد شد و شفاعت ما را در پی خواهد داشت.
خطیب جمعه قاین با بیان این که این عزاداریها بصیرت افزایی برای مردم است گفت: ادامه این عزاداریها محکومیت جنایات دشمنان را به دنبال دارد.
وی با اشاره به جنایاتی که بر علیه مسلمانان در کشورهای مختلف اتفاق می افتد گفت:این جنایتکاران دنباله دشمنان و یزیدیان آن دوران هستندو اسلام به ما دستور می دهد که این جنایات را به مردم بگویید و آنان را آگاه کنید؛لذا بر ما واجب است که عزاداریها را به بهترین نحو برگزار کنیم ودر عزاداریها بصیرت مردم را نیز بالاببریم.
آیت الله اصفهانی گفت:امام در اوایل انقلاب شنیدند که عده ای آمده اند و می گویند که بیایید فقط سخنرانی کنید و این عزاداریها چیست. امام با شدت برخورد کردند و گفتند که این محرم و صفر و نهضت عاشورا ست که اسلام را زنده نگه داشته است.
وی گفت: این عزاداریها باعث افشاگری جنایتکاران و بدخواهان می شود و باید همه در این راه تمام سعی و کوشش خود را داشته باشیم.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از خطبه ها به موضوع تربیت اشاره کرده و گفت : خدای متعال که به ما فرزند عنایت می کند باید تربیت فرزندان را نیز ما دقت داشته باشیم چرا که دشمنان سم پاشیهای خود را دارند و ساکت ننشسته اند.
وی افزود: این معلمان و اساتید وظیفه سنگینی بر گردنشان نهاده شده است. باید. طوری دانش آموزان تربیت شوند که فدایی انقلاب باشند و عزت اسلام را به دنیا بفهمانند.
امام جمعه قاین با اشاره به زمان بازگشایی مدارس گفت: دست شما معلمین عزیز بر سر دانش آموزان است و باید به بهترین نحو در کنار تعلیم به تربیت نیز توجه شود.
آیت الله اصفهانی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: دوران جنگ تحمیلی ما در دنیا نظیر نداشته است.و ۸ سال جنگ با کشوری که تا بن دندان مسلح بود و تمام دنیا تمام قد پشت سرش بودند ونهایت پیروزی حاصل شد که در دنیا بی نظیربود.
امام جمعه قاین گفت:هفته دفاع که نشان دهنده اقتدار رزمندگان اسلام است باید به بهترین نحو گرامی داشته شود واین تاریخ را همیشه باید به یاد داشته باشیم و نباید این ایام را به فراموشی بسپاریم.
وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیز روحانیت هم نقش مهمی داشته اند وشهرستان قاینات نیز۲۷شهید را تقدیم کرده است .
خطیب جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود گفت: دستاوردهای هفته دفاع مقدس باید برای نسل جوان بازگو شود تا بدانند که این امنیت وپیشرفت ما مدیون خون شهداست واگر امروز ایران نامی دردنیا دارد وآمریکا وامثال این دشمنان ازایران ترس دارند به واسطه دلاورمردیهای بسیجیان ونیروهای نظامی وانتظامی وارتش کشور است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا