سیاسی

هفته دفاع مقدس متعلق به همه مردم ایران است/دفاع مقدس انحصاری وجناحی نیست

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و همه مجاهدانی که در مسیر اعتلای کلمه الله زحمت کشیدندگفت:امسال هفته دفاع مقدس با ماه محرم تقارن داردواین ظرفیت و فرصت مناسبی است برای اینکه بیشترین بهره را برای فرهنگ سازی در عرصه دفاع مقدس ببریم.
وی با اشاره به شعار امسال هفته دفاع مقدس با عنوان” من انقلابی ام “گفت: امیدوارم که ادامه دهنده واقعی راه شهدا باشیم ودر این مسیر گام برداریم.
کهن ترابی در ادامه اظهارداشت: هفته دفاع مقدس و جنگ تحمیلی متعلق به هیچ جناح، سازمان و دستگاه اجرایی نیست ومتعلق به همه مردم است وباید دفاع مقدس را مردمی کنیم
فرماندار قاین با بیان این که در هفته دفاع مقدس همه اقلیت ها واقشار مختلف مردم نقش داشته اند گفت:هفته دفاع مقدس متعلق به همه مردم ایران است ودر اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس باید ازمردم هم شریک باشند.
وی افزود: از ظرفیت و توان سمن ها و هنرمندان و گروه های نمایشی در راستای برگزاری برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس می شود به خوبی استفاده کرد.
کهن ترابی ادامه داد:همانطوری که مقام معظم رهبری بارها تأکید داشتند و ریاست محترم جمهوری هم تأکید دارند؛ از ظرفیت هنر ونمایش خیلی بهتر می توان برای تأثیرگذاری و فرهنگ سازی و همچنین انتقال مطالب و مفاهیم استفاده کردودر شهرستان قاینات در عرصه نمایش ظرفیت های بسیار خوبی داریم که می توانیم از این ظرفیت ها در جهت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید بخوبی استفاده نماییم.
وی ادامه داد کلیه عزیزانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند می توانند تاریخ شفاهی جنگ را بخوبی برای نسل جدید بیان کنندو با توجه به اینکه هفته دفاع مقدس مقارن با شروع مدارس است؛ مسئولین امر حتما از این ظرفیت در خصوص انتقال فرهنگ دفاع مقدس و بیان تاریخ شفاهی جنگ تحمیلی استفاده کنندچراکه بیان تاریخ شفاهی خیلی مهم است و تأثیر آن از تاریخ مکتوب خیلی بیشتر است.
کهن ترابی با بیان اینکه قشر جوان، قشر بسیار حساسی هستند، اشاره به فرمایش حضرت علی علیه السلام که فرزند زمانه خویش باش، خاطرنشان کرد: انتقال مفاهیم و فرهنگ ها به نسل جوان با روش های سنتی امکان پذیر نیست. اگر می خواهیم فرهنگ دفاع مقدس را به خوبی به نسل های سوم و چهارم انتقال بدهیم؛ حتما بایستی روش های تبلیغاتی و انتقال فرهنگ بروز باشد تا ضمن تأثیر پذیری در نسل جدید، در جامعه هم تأثیرگذار باشد.
وی با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس، می تواند محور وحدت ملی و در مسیر افزایش عِرق وهویت ملی مؤثر باشد؛ تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس می شود، شعار من انقلابی ام را در بحث اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، تفسیر کرد. زمانی انقلابی بودن این بود که در مقابل دشمن متجاوز بایستیم و در شرایط کنونی، انقلابی بودن این است که در حوزه اقتصاد مقاومتی، در حوزه معیشت و حل مشکلات اقتصادی و به ویژه بحران بیکاری بتوانیم کارگاه هایی برگزار نماییم و به این مسائل توجه ویژه داشته باشیم.
فرماندار در پایان خطاب به کلیه مسئولین دستگاه های اجرایی، تأکید کرد: ضمن کیفی سازی برنامه های هفته دفاع مقدس و عدم موازی کاری دستگاه ها در اجرای برنامه ها، در طول هفته حتما از مشارکت مردم در اجرای کلیه برنامه ها استفاده شود.
رضایی جانشین فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیزدر این جلسه با تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس گفت:آغاز شروع هفته دفاع مقدس با ماه محرم است وباید رویکرد ما در برنامه ها به گونه ای باشد که امتداد عاشورا ودفاع مقدس در برنامه ها احساس شود.
وی با اشاره به برنامه های اجرایی در هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان قاینات گفت: دیدار با امام جمعه شهرستان،تجدید میثاق با شهدا،برگزاری مراسم محوری روز ۳۱شهریور،برپایی رژه خودرویی،حضور منسجم بسیجیان در نماز جمعه،افتتاح پروژه های بسیج سازندگی،برپایی همایش پیشکسوتان دوران دفاع مقدس،برپایی یادواره شهدا،همایش زنان،اسوه ها صبرواستقامت،دیدار با خانواده های شهداو… از اهم برنامه های اجرایی هفته دفاع مقدس شهرستان قاینات خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا