سیاسی

هشدار سازمان مدیریت بحران کشور درباره کاهش ۲۰ درجه‌ای دمای برخی استان‌ها

به گزارش نسیم قائن ، در اطلاعیه سازمان مدیریت بحران کشور آمده است:‌ با عنایت به اخطاریه شماره ۶۶ هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی امشب و صبح روز دوشنبه یخ زدگی در معابر عمومی و جاده‌های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده های کوهستانی پیش ‌بینی می‌شود.
این اطلاعیه می‌افزاید: نظر به انتشار اخبار دستگاههای متولی امر مدیریت بحران کشور در خصوص شرایط ناپایدار جوی در روزهای آتی و ادامه این روند تا پایان هفته جاری و ضمن شکرگزاری نزول برف به عنوان بهترین تحفه آسمانی خداوند برای بندگانش، موارد ذیل به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به مردم شریف ایران اعلام می شود.
سازمان مدیریت بحران کشور به هموطنان توصیه کرد:
هموطنان محترم به اطلاعیه های صادر شده از دستگاههای مسوول توجه کامل داشته باشند و از تردد غیر ضروری در سطح استانها و بلاخص کلانشهرها پرهیز نمایند.
کشیک ۲۴ ساعته سازمان مدیریت بحران کشور به همراه سایر دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور و امدادگران به‌صورت شبانه روزی در حال رصد اوضاع و خدمت رسانی هستند تا زمینه آسایش مردم فراهم شود.
از پایانه های سراسری کشور تقاضا می‌شود که با اطمینان از باز بودن کلیه راهها نسبت به فروش بلیط و اعزام مسافران اقدام کنند.
هموطنان عزیز در صورت وجوب سفرهای بین شهری و استانی با توجه به لغزندگی جاده‌ها ضمن اطمینان از سلامت خودرو و همراه داشتن تجهیزات زمستانی نسبت به سوختگیری کامل در مبدا اقدام کرده و غذا و البسه گرم نیز به همراه داشته باشند.
بخشهای مسؤول در خصوص راههای مواصلاتی و جاده‌ها، اعم از همکاران سخت کوش راهداری و پلیس راه و سایر یگانهای مرتبط هلال احمر، اورژانس و ناجا، در طول ساعتهای گذشته، همه امکانات موجود را در جهت امداد رسانی و بازگشایی محورهایی که در اثر حجم انبوه بارش برف و یا کولاک شدید، به طور موقت مسدود شدند، به کار گرفته و تا کنون بخش عمده این مشکلات رفع شده است و همچنین گروههای امداد و نجات، به وظایف خود در خصوص هموطنان در راه مانده شتافته‌اند و در نتیجه، اوضاع در تمامی مسیرهای پر تردد، کاملاً تحت کنترل است و با پیگیری مستقیم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، این تلاش ها استمرار خواهد داشت.
با دستور قائم مقام رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور جناب آقای دکتر رحمانی فضلی و پیگیریهای مستمر رییس سازمان مدیریت بحران کشور، استانداران محترم، مستقیماً بر روند عملیات امداد و نجات و رفع مسائل و پیامدهای بارندگی و برودت فزاینده هوا، نظارت داشته که بر اساس هماهنگی بعمل آمده، یگان های منتخب از نیروهای نظامی و انتظامی، با آمادگی کامل به گروه های امدادی یاری خواهند رسانند.
از هموطنان گرامی تقاضا داریم تا ضمن ادامه روند مصرف بهینه انرژی بخصوص برق و گاز، خدمتگزاران خود را یاری نمایند تا این نعمت الهی موجب مشقت برای سایر هم میهنان نشود.
از تمامی نیروهای زحمت کش و فداکار دستگاههای دخیل در امر مدیریت بحران کشور، نیروهای مردمی ارتش، سپاه و مدیران کشوری، استانی وشهرستانی که بی هیچ منتی در نجات و کمک به هم وطنان عزیز نقش ایفاء می‌کنند قدردانی می‌شود.
سازمان مدیریت بحران کشور از همه اصحاب رسانه بخصوص صدا و سیما که با اطلاع رسانی سریع و دقیق یاری بخش خانواده بزرگ مدیریت بحران کشور بوده اند صمیمانه تشکر می‌کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا