سیاسی

هشدار دهقانان به آشوبگران؛ «تولید و معیشت ما را سخت‌تر نکنید»

به گزارش نسیم قائن ،مراسم سی و دومین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان نمونه امروز در مرکز همایشهای بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد و از کشاورزان نمونه با اهدای لوح و تندیس، تقدیر به عمل آمد.
خبرنگار تسنیم با یک سوال حاشیه ای درباره حوادث اخیر و برخی اعتراضات که به اغتشاش و ناآرامی در برخی شهرها انجامید، به میان این کشاورزان نمونه که از اقصی نقاط کشور آمده بودند رفت و نظرشان را در باره آثار این وقابع پرسید.
یکی از کشاورزان که در چند دوره کشاورز نمونه بوده و اکنون در بخش تولیدات دامی فعالیت می‌کند می‌گوید: در چند سال اخیر پیشرفتهایی در بخش کشاورزی شاهد بودیم اما مشکلاتی هم وجود دارد و این مشکلات اقتصادی برای همه مردم مطرح است، اما دشمنان ایران از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند که نباید این اجازه را به آنها داد.
وی افزود: قصور در بخشهای اقتصادی کشور همچنان وجود دارد و برخی اعتراضها اقتصادی ناشی از این شرایط است اما از مردم و معترضان خواهش می‌کنم که این گونه اعتراضات را قطع کنند زیرا آتش زدن اموال عمومی، بانکها و… امری است که دود آن به چشم خودشان و مهمه مردم می‌رود. اینها بیت‌المال است و باید از جیب خودشان خرج شود تا درست شود.
این تولیدکننده دام ادامه می‌دهد: در این کشور چه خون‌دلهایی خورده‌ایم و چه افرادی که برای این کشور شهید شده‌اند، درست نیست که بیگانگان که بارها اقداماتشان علیه ایران به سنگ خورده است به میدان بیایند.
وی افزود: همانطور که ما تولیدکنندگان حافظ امنیت غذایی مردم هستیم، نیروهای مسلح نیز حافظ امنیت مردم هستند و باید همه مردم با هم همکاری داشته باشند.
* اغتشاشات به معیشت مردم کمک نمی‌کند هیچ، به تولید نیز آسیب وارد می‌کند
این تولیدکننده بخش کشاورزی ادامه می‌دهد، گرانی ها در کشور مشکلی مقابل رفع است اما نباید اجازه دهیم که وهابی‌های عربستان بگویند ما در حال کنترل این اغتشاشات هستیم و در واقع نباید برای آنها دستاویز ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: این اعتراضات اقتصادی که به شکل اغتشاش درآمده است نه تنها کمکی به معیشت من تولید کننده و حتی مصرف کننده نمی‌کند بلکه شرایط را بدتر کرده و نیت سرمایه‌گذاری در کشور را پایین می‌آورد. همچنین امنیتی برای اموال ما که در معرض آسیب قرار دارد وجود نخواهد داشت.
وی افزود: این شرایط درنهایت منجر به آن می‌شود که هر تولیدکننده‌‌ای هر چه داشته باشد از ترس ناشی از این شرایط می‌فروشد و در آینده دوباره برای تامین کالا مشکل ایجاد خواهد شد. بنابراین جامعه باید حتما به سمت آرامش برود.
* محروم هستم اما موافق اغتشاش نیستم
باغدار نمونه چهارمحال و بختیاری از روستای استین‌آباد کوهرنگ در گفت‌وگو با تسنیم گفت: درست است که ما در مناطق محرومی به سر می‌بریم و مشکلات بسیاری داریم، اما ادامه اغتشاشات اخیر بیشتر به ضرر ما است.
وی افزود: این اغتشاشات در درجه اول به تولیدکنندگان ضربه وارد می‌کند و در مرحله بعد نیز مردم از ضربه خوردن به تولید دچار مشکل می‌شوند.
* اغتشاش گران درپی خسارت زدن به منافع ملی هستند
در واکنش به اظهارات این باغدار چهارمحال و بختیاری نیز تهمورث فتاحی کشاورز دیگری از چهارمحال و بختیاری گفت: مشکلات اقتصادی در کشور ما وجود دارد و مسئولان باید برای رفع آن چاره بیندیشند اما اکنون جریانهایی به این اغتشاشات ورود کرده‌اند که به دنبال خسارت زدن به منافع ملی کشورمان هستند.
وی افزود: منافقان کور خوانده‌اند که بخواهند برای ما بیانیه صادر کنند و ما نیز به آن توجه کنیم.
این فرد که خود را فعال رسانه‌ای در چهارمحال و بختیاری خواند ادامه داد: اشرافی‌گری نباید در اقتصاد کشور وجود داشته باشد و مسئولین باید در جمع مردم بیایند و مشکلاتشان را از نزدیک نگاه کرده و حل کنند.
عبدالغنی بلوچ صیاد نمونه سیستان و بلوچستانی که در مراسم امروز از وی تقدیر به عمل آمد در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: این نارامی‌ها و اغتشاشات که در روزهای اخیر مشاهده شده به همه مردم از جمله ما ضربه می‌زند و کسب و کار ما را با مشکل مواجه می‌کند.
وی افزود: دولت باید از ما مردم بیشتر حمایت کند و قیمت کالاها را پایین آورده و برای مردم شغل ایجاد کند.
وی می‌افزاید: بیکاری شرایط نامناسبی در سیستان و بلوچستان دارد هرچند مسئولان قول داده‌اند که در مکران پتروشیمی ایجاد کنند و اکنون نیز در حال فعالیت بر روی آن هستند که اگر راه بیفتد بیکاری کمتر خواهد شد.
این صیاد نمونه اسکله رمین چابهار تاکید می‌کند که بیکاری در سیستان و بلوچستان خیلی زیاد است؛ اکنون مرزها بسته‌اند و این امر منجر به بیکاری شده است.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا