سیاسی

هشدار آلمان درباره تصمیم ترامپ/ نگاه آمریکا عوض شده است

به گزارش نسیم قائن ، در روزهای گذشته شاهد مخالفت های گسترده ای از سوی سازمان ملل، ایران، فرانسه، روسیه، آلمان و … با تصمیم دولت آمریکا برای به رسمت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس بوده ایم.
تحلیلگران می گویند این تصمیم موجب تشدید ناآرامی ها در منطقه، منفوریت بیشتر آمریکا و مخالفت های جهانی با سیاست های “دونالد ترامپ” خواهد شد.
آلمان از جمله کشورهایی است که به شدت با تصمیم رئیس جمهور آمریکا و افزایش حمایت وی از صهیونیست ها مخالفت کرده است.
خبرگزاری رویترز (reuters) در گزارشی زیر عنوان “مرکل: آلمان با تصمیم ترامپ درمورد اورشلیم مخالف است” به انعکاس اظهارات صدر اعظم آلمان در این باره پرداخت.
رویترز نوشت: “آنگلا مرکل” صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه گفت کشورش از تصمیم دولت ترامپ برای به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل حمایت نمی کند.
براساس این گزارش، در توئیتی که توسط سخنگوی دولت آلمان منتشر شده به نقل از مرکل آمده است: دولت آلمان از این وضع حمایت نمی کند چراکه وضعیت اورشلیم و مشکل آن باید در چارچوب راه حل دو دولت، حل و فصل شود.
وزیر خارجه آلمان، دیگر مقام ارشد سیاسی این کشور است که آشکارا به مخالفت با آمریکا پرداخته است.”زیگمار گابریل” هشدار داده که انتقال سفارت آمریکا از تل آویو می تواند موجب ناآرامی منطقه شود.روزنامه ایندیپندنت (independent) ضمن انعکاس اظهارات وی نوشت: زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان درباره رویکرد آمریکا در قبال روابط بین الملل شدیدا هشدار داد.بر اساس این گزارش، وی در یک نشست سیاست خارجی گفته، روابط با آمریکا پس از ترامپ همانند سابق نخواهد بود.
آقای گابریل افزود: آمریکا دیگر به جهان به عنوان یک جامعه بین المللی نگاه نمی کند بلکه آنرا عرصه مبارزه ای می بیند که هر کسی باید به دنبال منافع خودش باشد.
وی ادامه داد: آلمان دیگر نمی تواند واکنش ساده ای به سیاست آمریکا نشان دهد بلکه باید موضع خود را تحکیم کند… حتی زمانیکه ترامپ از کاخ سفید برود، چراکه روابط با آمریکا دیگر مانند گذشته نخواهد بود.
زیگمار گابریل درخصوص منازعه اخیر بر سر بیت المقدس اشغالی نیز گفته است: موضع آلمان در این مورد تغیرناپذیر است؛ حل مساله اورشلیم فقط باید از طریق مذاکرات بین دو طرف [فلسطینی ها و صهیونیست ها] انجام شود.وی با اشاره به تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی افزود:هر اقدام دیگری که موجب تشدید بحران شود، غیرسازنده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا