سیاسی

هزینه کرد ۹۹ میلیارد تومانی برای اجرای طرح هادی در روستاهای خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، علی اصغر آسمانی مقدم مدیر کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی عصرامروز در حاشیه بهره برداری از طرح هادی روستای سفتوک شهرستان قاینات که به نمایندگی از طرح های بنیاد مسکن در استان خراسان جنوبی با حضور قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن اجرا شد ،گفت:اجرای طرح هادی در روستاهای سفتوک قاین،خونیک سفلی نهبندان و علی آباد سربیشه با اعتبار ۷۹۶ میلیون و ۸۵۰ میلیون تومان شامل ۱۸ هزا رو ۹۷۶ متر مربع آسفالت و ۵ هزار و ۱۰ متر مربع سنگ فرش،رمپ وجداره سازی انجام شده است.
وی افزود: با اجرای این طرح ها در مجموع ۲۹۴ خانوار روستایی در خراسان جنوبی از مزایای آن بهره مند شده اند.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان وجود دارد که تاکنون مطالعه طرح هادی در ۸۷۴ روستا انجام شده است.
وی گفت: در ۸۹ روستای استان طرح بازنگری انجام شده است و ۷۲ روستای زیر ۲۰ خانوار نیز تهیه طرح شده اند ودرمجموع تاکنون بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۹۳۳ میلیون تومان از ابتدای سال ۸۴ تاکنون برای تهیه این طرح ها در سطح استان هزینه شده است.
مدیر کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی درادامه با اشاره به اجرای طرح هادی در خراسان جنوبی گفت: از سال ۸۴ تا کنون در ۴۹۵ روستای استان طرح هادی اجرا ویا در حال انجام است.
وی ادامه داد: تاکنون ۹۹ میلیارد و ۸۷۴ میلیون تومان برای روستاها هزینه شده است.
آسمانی مقدم به بهره برداری از طرح هادی روستای سفتوک به نمایندگی از سه روستای خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این طرح شامل اجرای سنگ فرش معابر به طول ۳۴۸۶ متر مربع،اجرای ۳۵ مترمربع جداره سازی، یک هزار و ۵۴۸ مترمربع آزاره سنگی، ۱۳ مورد پیرنشین و مبلمان روستا، اجرای رمپ وپله ۳۷ متر مربع،۹ مورد باغچه و سامان دهی مظهر قنات روستا با اعتبار ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی به اجرای سیل بند در ۵ روستای استان اشاره کرد و گفت:این طرح ها در روستای ماژان خوسف، حسین آباد تاجکوه زیرکوه، امیرآباد بیرجند، فتح آباد فردوس و روشک قاین با هزینه کرد ۲۸۵ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
آسمانی مقدم ازبهره برداری از ۱۰۸ واحد مسکن روستایی استان با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و با اعتبار ۲میلیارد و ۵۲ میلیون تومان خبرداد.
آسمانی مقدم گفت:واحدهای مسکونی ۶۰ تا ۱۰۰ متر مربع زیربنا دارند که بنیاد مسکن برای هرکدام ۲۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت کرده است و به همین میزان نیز آورده مردمی برای هرواحد مسکونی هزینه شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا