سیاسی

هزینه کرد ۴میلیاردی خیرین در بخش بهداشت ودرمان قاینات

به گزارش نسیم قائن ،انسان هوشمند براساس تعالیم الهی باید توشه‌ای برای آخرت خویش مهیا نماید و بهترین کار خدمت به مردم و خلق خدا و انفاق در راه خداست.
شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات که یکی از دغدغه های اصلی آنها مشکلات بهداشتی ودرمانی وآموزش بهداشت شهرستان قاینات است از سال ۱۳۹۲با تشکیل شورای خیرین سلامت وبا رایزنی هایی که با خیرین داشته اند توانسته اند تعداد زیادی از پروژه های بهداشتی ودرمانی شهرستان را با کمک خیرین سلامت تکمیل ومورد بهره برداری قرار دهند.
خالقی عضو شورای خیرین سلامت شهرستان قاین در جلسه ای که با حضور جمعی از اعضای شورای خیرین برگزار شد با بیان این که ۱۷نفر از فعالان عرصه های خدمات رسانی وخیرین شهرستان ومسئولین با تشکیل این شورا قدم های موثری در وضعیت بهداشت ودرمان شهرستان برداشته اند ،گفت: این اعضا با شناسایی کمبود های بخش بهداشت و درمان شهرستان واعلام نیاز های شهرستان به مردم وخیرین درصدد هستند تا با کمک خیرین بزرگوار گامی موثر در رفع کمبودهای شهرستان بردارند.
وی به رایزنی هایی با برخی از سرمایه گذاران شهرستانی واستانی وکشوری اشاره کرد وگفت: از سال ۱۳۹۲تا شهریور سال جاری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در زمینه های خرید تجهیزات بهداشتی،اهدای زمین ،ساخت خانه های بهداشت،ساخت مراکردرمانی،ساخت پایگاه اورژانس ،ساخت مرکز آموزش بهورزی و … در شهرستان قاینات هزینه شده است.
خالقی به طرح های دردست اجرای درمانی در شهرستان اشاره کرد وگفت: در حال حاضر ساختمان MRI با اعتباری بالغ بر ۳۰۰میلیون تومان در حال ساخت است که ۱۵۰میلیون آن توسط خیرین اهدا شده است.
وی به همراه سرا ونمازخانه بیمارستان شهداء قاین اشاره کرد وگفت: هزینه ساخت این مکان ها حدود ۲۵۰میلیون است که تاکنون ۱۵۰ میلیون ان توسط خیرین اهدا شده است.
وی به ساخت ۳ پایگاه اورژانس در شهرستان قاینات اشاره کرد وگفت: از این تعداد ۱پایگاه اورژانس روستایی کاملا خیری و دو اورژانس شهر قاین که هرکدام ۱۸۰میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و نصف هزینه ساخت یک اورژانس نیز توسط خیرین اهدا شده است.
خالقی از اهدای ۶ تخت احیای قلب کودکان وبزرگسالان با اعتباری بالغ بر ۵۷میلیون تومان توسط خیرین وخانواده های شهدا اشاره کرد وگفت: همچنین یک دستگاه دیالیز به مبلغ ۴۰ میلیون تومان توسط یک خیربه بیمارستان شهدای قاین اهدا شده است.
عضو شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات در ادامه اظهارکرد: با توجه به این که در مراسمات تعزیه هزینه های زیادی خرج می شود لذا در خواست ما از مردم ولایی شهرستان قاینات این است که در امر خیر بهداشتی درمانی شریک شده وبخشی از هزینه های خود را به بخش بهداشت ودرمان اختصاص دهند تا هم باقیات وصالحاتی برای اموات آنها باشد وهم نام نیکی از آنها باقی بماند.
وی بابیان این که در سهیم شدن کار خیر اعتبارات میلیاردی نیاز نیست ،گفت: کوچکترین کمک هزینه در امر خیر ثواب دارد واجر اخروی برای فرد نوشته می شود.
عضو شورای انجمن خیرین سلامت قاین هم چنین از اهدای ۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان توسط اعضای هیئت قمر بنی هاشم قاین برای خرید یک دستگاه دیالیز خبرداد وگفت: خیرین وعلاقه مندانی که می خواهند در این امر خداپسندانه شریک باشند می توانند کمک های خودرا به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۴۳۰۹۶۷۷ ویا شماره حساب ۰۱۰۹۹۱۶۲۷۹۰۰۴ نزد بانک ملی به نام شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات واریز نمایند.
وی در پایان از همکاری های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وهمچنین شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاینات که در زمینه بهداشت ودرمان شهرستان گام های موثری برداشته اند تقدیرو تشکر کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا