سیاسی

هراس آمریکا از میزان نفوذ ایران در پسابرجام/رویکرد ضد ایرانی آمریکا با منافع مردم منطقه ناسازگار است

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به طرح کنگره آمریکا برای آموزش نیروی دریایی کشورهای عربی جهت مقابله با ایران، گفت: اقدامات آمریکا در چند سال اخیر درحوزه خلیج فارس برای مقابله با جایگاه قدرتمند ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی است.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران ستیزی آمریکایی ها برای مقامات جمهوری اسلامی امر پوشیده ای نبوده و به نظر من طرح کنگره در راستای اقدامات گذشته این کشور علیه ایران است.
وی افزود: آمریکا با مقابله با ایران و مانع تراشی درحوزه خلیج فارس به دنبال گسترش نفوذ خود در این منطقه است، همچنین ایالات متحده به دنبال شکست های پی در پی خود در کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان و لبنان است.
فلاحتی تأمین منافع رژیم صهیونیستی را یکی از اهداف اقدامات آمریکا در منطقه دانست و گفت: در این راه ایالات متحده از همپیمانان منطقه ای خود بهره میگیرد و امروز شاهد موضع گیری اعراب بر علیه جمهوری اسلامی هستیم و اعراب امروز به ابزاری برای آمریکا جهت ضربه زدن به امنیت و ثبات منطقه تبدیل شده اند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: متأسفانه کنگره آمریکا تحت سلطه و مدیریت لابی های صهیونیستی قرار دارد و کنگره هر ساله طرح های تحریمی علیه جمهوری اسلامی تصویب می کنند و در این رابطه به صورت سالیانه چندین میلیون دلار از سوی ایالات متحده برای اجرای سیاست های جنگ طلبانه در منطقه اختصاص داده می شود.
وی تصریح کرد: آمریکایی ها پس از اجرای برجام از میزان نفوذ قدرت ایران در عرصه بین المللی به هراس افتاده اند و در این رابطه از هر موضوع و بهانه ای برای مقابله با کشورمان استفاده می کنند.
فلاحتی با اعلام اینکه قطعا آمریکایی ها در مقابله با جمهوری اسلامی در عرصه منطقه ناکام خواهند ماند، گفت: رویکرد ضد ایرانی ایالات متحده با منافع و تفکرات مردم کشورهای منطقه ناسازگار است و حتی رژیم آل سعود به عنوان مجری سیاست های آمریکا در منطقه، از پشتوانه مردمی برخوردار نیست.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: به نظر من در آینده مشکلات آمریکا در منطقه با اجرای سیاست های ضد ایرانی بیشتر شده و قطعا مانند باتلاق عراق، سوریه و افغانستان متوقف خواهند شد و قطعا موازنه قدرت در خلیج فارس به نفع ملت های مسلمان خواهد بود.
کنگره آمریکا در حال بررسی طرحی است که هدف از این قانون «صدور مجوز کمک و آموزش برای افزایش امنیت دریایی و آگاهی کشورهای خارجی هم‌مرز با خلیج فارس، دریای عرب و دریای مدیترانه با هدف جلوگیری از و مقابله با قاچاق غیرقانونی و دیگر فعالیت‌های دریایی مربوطه ایران، از جمله انتقال غیرقانونی تسلیحات توسط ایران» است./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا