سیاسی

هدف طرح ثقلین نشر کلام امیرالمومنین (ع)در بین مردم است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام موسوی مسئول دفتر نمایندگی طرح ثقلین خراسان جنوبی شب گذشته در مراسم قرعه کشی سومین مرحله طرح ثقلین در شهرستان قاین گفت: جامعه ای که در آن انس با قرآن همراه با ثقلین وعترت با قرآن باشد جامعه اسلامی اسلامی است نه اینکه برخی در زیرپرچم اسلام ،قرآن وعترت راازهم جدا می دانند .
وی افزود: در جامعه امروزی شاهد حضور تکفیری ها وداعشی ها وجنایات بی رحمانه آنها هستیم وقطعا اینها کسانی هستند که از قرآن وعترت جداشده اند چرا که قرآن وعترت هرگز اسلامی را که این افراد به وجود آورده اند ،نیست.
حجت السلام موسوی با اشاره به استقبال بی نظیر مردم شهرستان قاین گفت:در سومین مرحله طرح ثقلین گفت:بیش از ۳۲۰۰نفر درشهرستان قاین شرکت داشته اند که نسبت به دومرحله قبل با استقبال تقریبا ۳برابری مواجه شده است که جای بسی خوشحالی است.
وی گفت: این طرح یکی از طرح هایی است که مستقیما زیر نظر رهبری اداره می شود وجکومت اسلامی ما نیز به دستان با کفایت رهبری مومن ومتعبد ومدیر ومدبری که پیرو ولایت امیر المومنین است اداره می شود.
سردار نجفی دبیر قرار گاه کشوری طرح ثقلین نیز در این مراسم ضمن تقدیر وتشکر از حضور گسترده مردم شهرستان قاینات دراین طرح گفت: نهج البلاغه اقیانوسی است که کلام وسخنانش بردل هر شخصی می نشیند وکدام دل است که کلام امیرالمومنین را بشنود وقلبش نرم نشود؟
وی اظهارداشت: رهبری بارها فرموده اند کارفرهنگی باید روحیه جهادی داشته باشید واین طرح نیز یکی از طرح هایی است که الگو گرفته از بیت رهبری است ویکی از عنایات خاصه امام رضا(ع)است که اکنون به تمامی نقاط کشور نشر پیدا کرده است.
سردارنجفی اظهارداشت: شروع این طرح از حرم رضوی ودربین خدام بود وسپس دربین زائرین حرم رضوی اجرا واینک این طرح در سایر شهرها ی کشور اجرا می شود.
وی گفت: این کلام نافذ امیرالمومنین گره گشای بسیاری از مشکلات مردم بوده است واین به اذعان بسیاری از شرکت کنندگان در طرح می باشد.
نجفی گفت: یکی از اهداف دیگر این طرح این بودکه بتوانیم کلام امیرالمومنین را دربین مردم نشر دهیم ودر حال حاضر نیز دراکثرمساجد، تفسیر سخنان امام علی(ع)به عنوان یکی از برنامه های فرهنگی انجام می شود.
وی افزود:اجرای طرح هرخانه یک نهج البلاغه در حال اجراست وچندین هزار نهج ابلاغه در بین منازل ومدارس ومساجد توزیع شده است.
در پایان مراسم سومین مرحله قرعه کشی طرح ثقلین به قید قرعه از بین شرکت کنندگان در این طرح، ۴کمک هزینه سفر به کربلای معلی،۴کمک هزینه سفر به مشهد مقدس،۴کمک هزینه سفر به قم وجمکران و۲دستگاه دوچرخه اهدا شد وهم چنین به ۳۵نفر از شرکت کنندگان دراین مراسم نیز جوایزی به قید قرعه اهداگردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا