سیاسی

هدف دولت امید به آینده وحل مشکلات اقتصادی به صورت ریشه ای است

به گزارش نسیم قائن ، فرماندار قاین به اتفاق جمعی از مسئولین شهرستان به منظور بررسی مشکلات روستاهابه ۳روستای بخش مرکزی قاین رفت.
کهن ترابی در جمع مردم روستاهای کلاته نصیر،مهنج ورزدنبل اظهارداشت: هدف ما از دهگردشی ها حل مشکلات مردم است ودرسال گذشته نیر ۷۰مورد دهگردشی داشته ایم واز همه بخشداران خواسته ایم که تمام قول هایی را که داده شده پیگیری کنند تا مشخص شود چه میزان اجرایی شده است .
وی افزود: به علت عدم تخصیص اعتبارات در سال گذشته ومشکلی که امسال تاکنون با آن مواجه هستیم برخی از مدیران مارا با مشکل مواجه کرده است.
کهن ترابی بااشاره به اینکه استاندار فعلی تاکید زیادی بر حل مشکلات مردم وبه خصوص روستائیان دارند گفت:اگر چه دراین دولت خط قرمز قانون است اما براساس سخنان استاندار در برخی مواقع می توان قانون را به نفع مردم هم تفسیر کرد.
وی گفت: تسهیل در امر خدمات رسانی به مردم وارائه خدمات بهتر در دستورکار استاندار است ومردم هم باید دراین زمینه مشارکت داشته باشند .
کهن ترابی گفت: قطعا اگر مردم یک گام به جلوبردارند مسئولین هم ۲گام به سوی شما برخواهند داشت .
فرماندار قاین در ادامه اظهارداشت: هدف دولت امید به آینده است ومسئولین ما هم تلاش زیادی می کنند که مشکلات اقتصادی ما کمتر شود وهمت دولت هم کم کردن معیشت اقتصادی مردم است که بتوانند به صورت ریشه ای مشکلات اقتصادی را حل کنند.
وی افزود: این وضعیت فعلی فقط متعلق به این دوره نیست ومیراثی است که از ۳۷سال گذشته بعد از انقلاب به اینجارسیده است والان هم باید کاری کرد وبه گونه ای کارشود که آیندگان باز نگویندکه چراگذشتگان ما این گونه کارکرده اند وما باید تاوان کارهای غیرکارشناسی شده گذشتگان را بدهیم.
کهن ترابی درادامه گفت: یکی از اشکالات گذشتگان ما این بوده است که سرمایه های جایگزین ومولدهای جایگزین را برای زمانی که دچار اقلیم خشک شویم در نظر نگرفته اند وبرنامه ای برای ماندگاری روستائیان درروستاها نداشته اند ویکی از دغدغه های مهم ما ودولت آقای روحانی همین است وجراحی اقتصادی که ایشان انجام داده اند حدودد ۲۰سال طول خواهد کشید که اقتصاد بیمار مابه صورت اساسی حل شود ودولت های ما عمدتا که ۴ساله است ودر صورت تمدید ۸سال میشود وامیدواریم که به صورت استراتژیک برای همه مدیران ومسئولان نظام این موضوع باشد که یک جراحی اقتصادی انجام شود.
قطعا اگر در گذشته برای این موضوع چاره اندیشی می شد وبرخی طرح های غیر کارشناسی شده در منطقه ما اجرا نمی شد واگر به روش های نوین آبیاری در گذشته توجه می شد اینک ۱۷۰روستای ما دچار این مشکلات عدیده نبود.
وی گفت: خشکسالی ها وعدم تخصیص ۷۰درصدی اعتبارات در سال گذشته برمشکلات ما افزود: واگرهم تمام اعتباراتتخصیص می یافت سال های متمادی طول می کشد که پروژه های نیمه تمام ما به پایان برسد.
فرماندار قاین در ادامه اظهارداشت: یکی از سیاست های دولت وسیاست ما این است باید روستاهارا از لحاظ رفاه به حد شهر برسانیم اما کمبود اعتبارات دست مارا بسته است وبه همه مشکلات واقف هستیم ودوست نداریم که شرمنده مردم باشیم وتمام تلاش ما این است که سیاست دولت اجرایی شود ومشکلات مردم را حل کنیم
وی یکی از مهم ترین مشکلات مردم را دروستاها مشکل آب اعلام کرد وگفت: استاندار خراسان جنوبی خارج ازبرنامه ۳۰۰میلیون تومان برای حفرچاه کمک کرده اند وقطعا اعتبارات دیگری هم دراین زمینه تخصیص خواهند داد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا