سیاسی

هدف دشمن، از بین بردن غیرت مردان و عفت زنان ایرانی است

به گزارش نسیم قائن،حجاب و عفاف همواره بخشی عمده از رسالت انبیاء و اولیاء ادیان و علما بوده است،چراکه حفظ حجاب و عفاف به حذف بسیاری از گناهان کمک می کند و رعایت حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی پرداخته و قرب الهی رانصیب انسان می کند.
مسئله ی حجاب که یک دستور دینی است و از مسائل مهم جامعه ماست و با بسیاری از مسائلی پیوندخورده، دارای ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شده است.
جعفری پور مدیر حوزه علمیه الزهرا(س) قاین در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن گفت: رعایت و ترویج عفاف و حجاب یکی از دغدغه های امروز جامعه اسلامی به شمار می رود و از سوی مقام معظم رهبری و بسیاری از علما بارها مورد تأکید قرار گرفته است
وی افزود: شش ماه پس از فاجعه مسجد گوهر شاد ،رضا خان با بی اعتنایی به علما ومردم در روز ۱۷ دی ۱۳۱۴در جشن فارغ التحصیلی دانشسرای مقدماتی دختران در تهران کشف حجاب زنان را به طور آشکار ورسمی اعلام کرد وخود به اتفاق همسر ودخترانش که بدون حجاب بودند در این جشن که به ابتکار علی اصغر حکمت وزیر معارف وفراماسونر معروف تشکیل شد،شرکت وسخنرانی کرد و با این کار رضا خان دوره سیاه برای زنان در تاریخ شروع شد .
مدیر حوزه علمیه خواهران قاین ادامه داد: کشف حجاب رضا خانی نشان داد که اگر به مردم باشد ،هیچ وقت حاضر نیستند عفت وحجاب خودرا به تاراج بگذارند، اما در دهه اخیر به نظر می رسد اشکال به نخبگان ومسئولان مربوط می شود که نتوانسته اند دشمن را بشناسند وبشناسانند .
وی گفت: رضا خان با همه قلدریش نتوانست حتی به زور تفنگ چادر از سر زنان بردارد وچه می شود که امروز زنان ما، خود چادر از سر برداشته اند ؟
مدیر حوزه علمیه الزهرا(س)با بیان این که دشمن ،هدفش تنها برداشتن چادر از سر زنان ما نبود گفت: هدف اصلی دشمن به یغما بردن ارزشهای انقلاب ونظام بود .
وی شاخص‌ترین وسیله شناخت زن را حجاب و عفت دانست و افزود: جنگ امروز ما با دشمن جنگ فرهنگی و جنگ ارزش‌ها است و دشمن امروز دو هدف را دنبال می‌کند و می‌گوید باید سبک زندگی ایرانی تغییر کند و غیرت را از مرد و حیا و عفت را زن ایرانی گرفت.
جعفری پور ادامه داد: دشمنان همین که فرهنگ حجاب وحیا را از زنان بگیرند به راحتی می توانند مردان را نیز به دست داشته باشند ودیگر نیازی به بمب هسته ای ویا موشک های شیمیایی مجهز نیست چرا که دیگر مردی باقی نخواهد ماند تا جلوی دشمن را بگیرد وامیدواریم که روزی خاطره آندلس در ایران تکرار نشود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا