سیاسی

هدف از برگزاری جشنواره‌ها و هنرهای نمایشی، الگوسازی است

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در آیین اختتامیه جشنواره استانی هنرهای نمایشی که به میزبانی شهرستان قاین برگزار شد گفت: سرزمین ایران صاحب بزرگان و اسطوره‌هایی است که برای غنای فرهنگی کشور گام بر‌می‌دارند .
وی افزود:شهرستان قاینات با توجه به سبقه تاریخی و فرهنگی و همچنین وجود میراث های ارزشمند تاریخی و تمدنی، مورد توجه و نگاه جدی مسئولین عالی رتبه شهرستان می باشد و احیای این میراث گرانبها در دستور کار مان می باشد.
کهن ترابی بیان داشت:مربیان و برنامه نویسان باید آگاهی لازم را از تاریخ ایران اسلامی به ویژه در شهرستان قاین داشته باشند تا درزمینه انتقال مفاهیم وفرهنگ هنر موفق باشندوبرگزاری اینگونه جشنواره ها می تواند نقش مهمی در معرفی و شناساندن این میراث تاریخی به نسل جدید و هنرمند داشته باشد.
وی افزود: مباحث هنری و اجرای جشنواره های هنری از نگاه دور و لحظه ای ممکن است یک حرکت لذتبخش زودگذر و یا یک امری سرگرم کننده به نظر برسد؛ ولی ما معتقدیم که انتقال مفاهیم، میراث فرهنگی و خرده فرهنگ ها همه از درون همین جشنواره ها و فعالیت های هنری و نمایشی بهتر صورت می پذیرد، لذا لازم است تمام برنامه ریزان و برنامه سازان با ظرافت هایی که این گونه برنامه های فرهنگی و هنری دارد؛ با دانش و آگاهی کافی و با در نظر گرفتن تمام سلایق و پیامد های اینگونه فعالیت های هنری که دارد، برنامه ریزی مناسبی انجام دهند تا بتوانند استفاده لازم از اجرای اینگونه برنامه داشته باشند.
وی هدف اصلی برگزاری جشنواره‌های فرهنگی را کمال وسعادت فردی واجتماعی مردم دانست وافزود: هدف از جشنواره‌ها و هنرهای نمایشی، الگوسازی است و مربیان، برنامه سازان وبرنامه نویسان باید با دقت و ظرافت به مسایل کودکان و نوجوانان نگاه کنند.
فرماندار قاین درپایان اظهار داشت: تاریخ شهرستان قاینات، یک تاریخ ماندگار است و برای شناخت ومعرفی این شهر فرهنگی بایدتلاش کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا