سیاسی

نیویورک‌تایمز: دشمنی آمریکا با ایران هنوز پابرجاست

به گزارش نسیم قائن ،روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی با عنوان “منتقد جدی توافق هسته‌ای، برای ایران فرصت هایی را به‌وجود خواهد آورد” نوشت: «در نگاه اول، انتخاب ترامپ خبری بسیار بد برای ایران به حساب می‌آمد، مخصوصا که وی تهدید کرده بود بعد از به قدرت رسیدنش برجام را پاره خواهد کرد، اما همچنان شانس‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند انتخاب ترامپ را به نفع تهران رقم بزند.»
این روزنامه ادامه داد: «رهبر عالی جمهوری اسلامی نیز گفته بود که برای ایران انتخاب هرکدام از این دو نامزد فرقی نمی‌کند. اکنون تحلیلگران زیادی بر این باورند که حضور ترامپ در کاخ سفید می‌تواند فرصت‌هایی را برای ایران به‌وجود آورد. هرچند ترامپ منتقد اصلی توافق هسته ای است، اما سخنان وی در کمپین‌های تبلیغاتی مبنی بر توقف کمک به شورشیان سوری می‌تواند به‌شدت به نفع ایران و بشار اسد تمام شود.»
نیویورک تایمز افزود: «برخی از تحلیلگران نیز بر این باورند که حتی اگر ترامپ توافق هسته ای را بر هم بزند، باز اتفاق خاصی نیفتاده، زیرا ایران هنوز به بازارهای جهانی راه پیدا نکرده است و همچنان با مشکلات زیادی در زمینه تحریم‌ها مواجه است. باید گفت که “دشمنی آمریکا با ایران هنوز پابرجاست” و فقط در شرایط و روابط، تغییراتی صورت گرفته است.»
منبع : جام نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا