سیاسی

نیروی دریایی ارتش ماموریت جدیدی را در پیش گرفت/در مدار ۱۰ درجه حضور مقتدرانه داریم

به گزارش نسیم قائن ، امیر دریادار حبیب الله سیاری بعدازظهر امروز در مراسم استقبال از ناوگروه ۴۶ در بندرعباس اظهارداشت: تفاوت نیروی دریایی راهبردی ارتش با دیگر نیروها در این است که علاوه بر وظایف مصوب در قانون اساسی بر حسب اطلاق واژه راهبردی، اهداف والاتری را طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای حفظ امنیت مرزهای آبی و منابع و منافع جمهوری اسلامی ایران دنبال می کند.
وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۵۲ ناوگروه رزمی، صلح و دوستی در دریای شمال و جنوب به ماموریت اعزام شده اند بیان‌داشت: امروز شاهد استقبال از چهل و ششمین ناوگروه رزمی پشتیبانی و همچنین اعزام چهل و هفتمین ناوگروه به ماموریت های اطلاعاتی عملیاتی، رزمی و پشتیبانی هستیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، با بیان اینکه حفظ امنیت خطوط تجاری از اهداف اعزام ناوگروه ها است، اظهار داشت: هر جا که لازم باشد نیروی دریایی ارتش برای تامین امنیت منافع جمهوری اسلامی ایران حضور دارد و نشان می‌دهیم یک نیروی دریایی بین‌المللی، سیاسی و نظامی است.
امیر دریادار سیاری با توجه به اطلاق واژه راهبردی به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، وظایف این نیرو را حساس تر توصیف کرد و گفت: برافراشته کردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در کنار دیگر کشورها در آبهای آزاد یکی از وظایف نداجا است.
وی با بیان اینکه از سال ۷۸ که فرمانده کل قوا به نداجا واژه راهبری را اطلاق کردند ماموریت جدیدی را در پیش گرفتیم گفت: در گذشته مدت زمان و مسیر ماموریت‌های دریایی در گذشته کوتاه‌تر بود اما امروز به صورت مستمر و در مدار ۱۰ درجه حضور مقتدرانه داریم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، ماموریت معمول و شفاف ناوگروه نداجا را برقراری امنیت برای خطوط مواصلاتی کشتیرانی کشور دانست و تصریح‌کرد: نیروی دریایی هیچ وقت استراحت ندارد.
امیر دریادار سیاری ادامه داد: در دهه ۶۰ بالغ بر ۱۰ هزار کشتی را اسکورت کردیم تا از بروز خلل در اقتصاد کشور جلوگیری و امنیت خطوط کشتیرانی برای ورود کالاهای استراتژیک تامین شود.
وی، حفظ و حراست از مرزهای آبی و همچنین منابع و منافع جمهوری اسلامی را از ماموریت‌های نداجا خواند و بیان داشت: اما باید بدانیم که چه تغییراتی در ماموریت نیروی دریایی ارتش ایجاد شده که مفهوم راهبردی را نشان می‌دهد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جلوگیری از ایران هراسی را از اهم اهداف اعزام ناوگروه و حضور در آبهای آزاد و بین‌المللی عنوان‌کرد و گفت: پهلوگیری ناوگروه‌های نداجا در بنادر دیگر کشورها در راستای نشان دادن توان علمی، صنعتی و فرهنگی کشور ایران اسلامی است.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا