سیاسی

نیت آمریکا “ضربه‌زدن به ایران” است/ باید برجام را “لطف الهی” بدانیم/ “موانع بانکی و کشتیرانی” در حال رفع است

به گزارش نسیم قائن ، علی‌اکبر صالحی در شورای اداری استان البرز که ظهر امروز در سالن شهدای استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: ایران جایگاه ویژه‌ای در جهان و منطقه دارد و مردم ایران دارای فرهنگ و اندیشه بزرگ در جهان هستند.
وی با بیان اینکه خدمت رسانی در جامعه اسلامی عبادت است، افزود: انقلاب اسلامی تبلور اسلام در قرن بیستم است و این انقلاب در جایگاهی قرار دارد که دشمنان استکباری از آن احساس خطر می‌کنند. از سوئی متلاشی‌کردن حکم‌رانی غرب سبب ترس آن‌ها از ایران شده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی انقلاب اسلامی را نهال تنومندی دانست و گفت: ایران را باید دارای اندیشه‌ورزی در جهان برشمرد و ساختن تمدن ایرانی – اسلامی از رسالت‌های بزرگ امروز ایرانیان است. مردم نباید نسبت به انقلاب اسلامی بی‌اعتنا باشند؛ دولت و ملت در کشور یکی هستند و باید اراده دولت را در خواسته‌های مردم دید.
وی با اشاره به بازدید خود از چند واحدی صنعتی استان البرز تصریح کرد: واحدهای صنعتی در استان البرز به‌صورت خودجوش در حال تولید و کار هستند.
صالحی در ادامه سخنانش با اشاره نقد برجام توسط منتقدان گفت: توجیه‌کردن برجام توسط دولت قابل دفاع است و باید برجام را لطف الهی بدانیم. در بسیاری از مسائل، کشور به بحران‌هایی نزدیک می‌شد اما خوشبختانه این بحران به اراده خدا، لطمه‌ای به کشور وارد نکرد.
وی با بیان اینکه برجام سایه تهدیدات را از سر جمهوری اسلامی ایران برداشته است، تاکید کرد: نباید این دستاورد مهم را نادیده گرفت و تحریم چند بانک را بزرگ جلوه داد. نیت آمریکا ضربه‌زدن به ایران است؛ حمله آمریکا به افغانستان و عراق برای مهار ایران بود درحالی که ایران با برجام این خطر را دور کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد تعاملات بانکی ایران با دیگر کشورها، اضافه کرد: چند بانک بزرگ هنوز به کشور نیامده ولی موانع بانکی و کشتیرانی در حال رفع است.
انتهای پیام/
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا