سیاسی

نگاه ما درمجلس حمایت از سرمایه گذاری وپشتیبانی ازسرمایه گذاراست /اشتغال درسایه تقویت زیرساختهای اقتصادی به وجود می آید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام ابوترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگارنسیم قاین درخصوص برنامه های مجلس درسال۹۴برای خراسان جنوبی گفت:مهمترین تصمیمی که دربودجه سال۹۴به همت نمایندگان استان اتخاذشده است پروژه اتصال راه آهن سراسری به قاینات وازقاینات به چابهاراست که نقش آن درتقویت زیرساخت اقتصادی ورشد اقتصادی منطقه مهم وتعیین کننده است، اگرچه پروژه زمان بر است.
وی افزود:از قدم های دیگری که برای این استان برداشته شده است بحث گازرسانی منطقه است که درتصمیم دولت ومجلس است ودرکنار آن تامین منابع آب شرب که اخیرا وزیر نیرودراستان حضور یافت وازاین منطقه بازدید نمودوتصمیماتی اتخاذشده است.
نائب رئیس مجلس تامین آب کشاورزی را ازمسائل مهم دیگردانست وگفت: دردولت ومجلس منابع قابل توجهی با نظر رهبر انقلاب از صندوق توسعه ملی به آن اختصاص داده شده است .
وی بیان داشت: مهمترین قدم دراین حوزه بحث مدیریت منابع آبی است که برعهده دولت وکشاورزان است وما باید مصرف آب را به حداقل ممکن کاهش بدهیم.ودراین زمینه با آبیاری تحت فشار وبارانی میتوان مصرف آب را به یک سوم کاهش داد.
ابوترابی فرد تصریح کرد:مدیریت آب باید دردستور کار باشد وکشاورزی به سمت کشت گلخانه ای پیش برود
وی درادامه با توجه به توسعه علمی استان اظهارداشت:توسعه علمی قدم بلندی است که در دانشگاههای استان وشهرستان ارتقاء قابل توجهی یافته است وامیدوارم درکنار این اقدامات شاهد اشتغال لازم که مسئله اصلی است باشیم
حجت الاسلام ابوترابی افزود:اشتغال درسایه تقویت زیرساختهای اقتصادی به وجود می آیدو قدم هایی که برداشته می شود بایدمقدمه ای برای شکل گیری اقتصاد مقاومتی،اقتصاد دانش بنیان ومردم محور وحضور ومشارکت مردم وسرمایه گذاران باشد.
وی ضمن حمایت از سرمایه گذاران گفت: نگاه ما درمجلس حمایت از سرمایه گذاری وپشتیبانی ازسرمایه گذاراست وقوانینی که به تقویت سرمایه گذاری کمک کند دردستورکارماقراردارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا