سیاسی

نوسانات اقتصادی بر قشر ضعیف جامعه تاثیر بیشتری دارد/فلسفه امر به معروف و نهی ازمنکر نهادینه شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالحسین(ع)و دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهارکرد:براساس برنامه ریزی های مسئولین کشوری از سال ۷۱ هفته اول محرم را به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است .
وی با بیان این که امام حسین(ع) برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند گفت: شالوده شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) بر فریضه امر به معروف و نهی از منکر استوار شده است .
امام جمعه قاین ادامه داد: انقلاب اسلامی ما نیز بر فنداسیون امر به معروف و نهی از منکر استوار شده است و امام خمینی(ره) در دوران قبل از انقلاب و دوران طاغوت اقدامات بسیار مهمی را در خصوص فریضه امر به معروف و نهای از منکر داشته اند.
خطیب جمعه قاین با تاکید بر این که از ایام محرم و صفر باید حُسن استفاده شود گفت: مسئله امر به معروف ونهی از منکر باید به عنوان یک فلسفه الهی که ام الفرائض است در جامعه نهادینه شود.
امام جمعه قاین درادامه با اشاره به روایات و آیات متعدد قرآن در خصوص امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: فریضه امر به معروف ونهی از منکر یک وظیفه همگانی است و متقابلا بر عهده همه مردم است و باید با احترام تذکرات لازم داده شود.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه عاشورا گفت: درسی که دراین زمانه باید از حادثه عاشورا گرفت این است که از اخم و تَشَر استکبار جهانی نباید ترسید و در حال حاضر که استکبار جهانی در یک طرف و کشور مسلمان و مظلوم وانقلابی ایران در یک سوی قضیه قراردارد و تحریم های زیادی را بر ما اعمال می کند هرگز نباید از خواسته اصلی خودمان کوتاه بیاییم .
خطیب جمعه قاین گفت: در این دوران یزیدیان در یک سوی قضیه قراردارند و حسینیان و زینبیان در سمت دیگر و دشمنان زجر دیده و زخم خورده نسبت به ما خشمگین هستند .
وی ادامه داد: استکبار جهانی خوی سگ های هاری را دارند که هرچه عقب نشینی کنید جلوتر می آیند و لذا دشمنان نظام بدانند که ما اهل کوتاه آمدن نیستیم.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان که فرمودند راه علاج مشکلات کشور خالی کردن پشت دولت و ابراز برائت از دستگاههای مذکور نیست گفت: درحال حاضر ودراین برهه اقتصادی که دولت در گِل فرورفته است حرف زدن بر علیه هیئت دولت و قوه قضائیه و مجلس مشکل را حل نمی کند بلکه انتقاد و فقط بدیها را دیدن ،فرصت مدیریت کردن و فکر کردن و برنامه ریزی کردن را از آنها خواهد گرفت .
وی با بیان این که انتقاد سازنده لازمه کار است گفت: اگر انتقادی هم صورت می گیرد باید راهکار ارائه شود و بایستی دراین برهه از زمان هم در گفتار و هم در عمل به دولت کمک کرد ونقدهای خیرخواهانه داشته و به آن بخل نورزیم.
امام جمعه قاین با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم گفت: تلاطمات و نوسانات اقتصادی بر پیکر قشر ضعیف جامعه از جمله کارگر بیشترین تاثیرات را می گذارد.
وی گفت: نوسانات اقتصادی بر زندگی طلابی که در حوزه های علمیه درس می خوانند و یادر حوزه ها تدریس می کنند نیز تاثیر داشته است به طوری که این موضوع باعث شد که در فیضیه تجمعاتی صورت گیرد و حتی بارها طلاب حوزه های علمیه قاین نیز مراجعاتی داشته اند که دراین وضعیت اقتصادی و به دفاع از مردم نیازمند راهپیمایی ها و تجمعاتی را هم داشته باشند.
حجت الاسلام رحمانی گفت: با توجه به وضعیت موجود که ممکن است برخی از این راهپیمایی ها سوء استفاده کنند این اجازه داده نشده است اما طلاب خواستار این بودند که پیامشان به مردم برسد که مردم بدانند ما طلاب هم از وضعیت ناراضی هستیم و این نوع سیاست دولت در بُعد اقتصادی را قبول نداریم.
وی ضمن تشکر از طلاب در همدردی با مردم گفت: امیدواریم که دولت فکر اساسی برای قشر کارگر و محروم داشته باشد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا