سیاسی

نواخته شدن زنگ سپاس معلم درمدارس قاین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروزهمزمان با آغاز هفته معلم زنگ سپاس معلم به صورت نمادین در مدرسه شاهد پسرانه ابرار با حضور مسئولین نواخته شد.
دکتر کهن ترابی فرماندار قاین دراین مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره استاد بزرگ و معلم فرزانه شهید مرتضی مطهری و همچنین تبریک روز معلم به همه معلمان، دبیران و اساتید، اظهار داشت: فلسفه وجودی تمام پیامبران و اولیا، حکما و تمام مکاتب بشری و فلسفی برای آگاهی بخشی به جامعه بوده است و در جهت بصیرت و معرفت انسان های زمان خودشان تلاش نموده اند.
وی افزود: استاد شهید مرتضی مطهری و دکتر شریعتی، دو معلمی بودند که در انقلاب اسلامی و جریان این نهضت و عزت و اقتدار کشور مان در سراسر دنیا بسیار مؤثر و تأثیرگذار بوده اند.
فرماندار در ادامه تصریح کرد: اولین مخلوق خداوند، عقل است که به همین دلیل خداوند را آفریدگار علم، آگاهی و بصیرت می دانیم و لذا اولین توصیه ای هم که به انسان شده است؛ کسب معرفت، علم و دانش است.
رییس شورای آموزش و پرورش همچنین خاطرنشان کرد: ۱۲ اردیبهشت، روز ارزشمندی است به جهت اینکه این روز، روز شهادت اولین معلم انقلاب اسلامی ایت ا… مرتضی مطهری است که ثمرات و برکاتی که برای جامعه ما گذاشتند تا سال ها و قرن ها روشنی بخش جامعه انسانی خواهد بود که این روز بعنوان روز معلم نیز نامگذاری شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ما هرچه داریم از آموزش و پرورش داریم؛گفت: ما هر چه داریم از همین کلاس های درس از مقطع ابتدایی تا مراکز آموزش عالی است که نهاد همه ما در همین کلاس های درس شکل گرفته و پرورش یافته است و فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها نهادینه شده و تحویل جامعه داده می شود که ما بعنوان نخبگان فکری، سیاسی و ابزاری می خواهیم این جامعه را به سر منزل مقصود برسانیم.
کهن ترابی در این مراسم خطاب به دانش آموزان تأکید نمود: همه شما دانش آموزان بایستی به معلمین و دبیران خود احترام بگذارید؛ زیرا ممکن است در شرایط کنونی متوجه این موضوع نباشید ولی در آینده متوجه خواهید شد که هر چه داریم و به هر مرتبه ای رسیده ایم؛ از قبل زحمات همین معلمین و دبیران بوده است. لذا شما دانش آموزان بایستی آگاه باشید و تلاش نمایید خوب درس بخوانید زیرا آینده سازان این مملکت شما دانش آموزان خواهید بود.
رییس ستاد بزرگداشت مقام معلم در پایان افزود: در نظام مقدس آموزش و پرورش جمهوری اسلامی، که بنا بر حرمت و تکریم انسان گذاشته شده است؛ هر تلاشی که صورت می گیرد؛ برای رشد و تعالی انسان است. لذا توصیه ما به شما دانش آموزان این است که پرسشگر، پژوهشگر باشید و ذهن خلاق داشته باشید و در مباحث مختلف مشارکت جدی داشته باشید.
پس از برگزاری این مراسم، فرمانداربه اتفاق حاضرین برای عرض تبریک و خدا قوت دبیران، از مدرسه سپیده کاشانی نیز بازدید و از نزدیک با دبیران این مدرسه دیدار و گفتگو نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا