سیاسی

نمایندگان مجلس مخالف شوک قیمت و تورم در بودجه ۹۷ هستند

به گزارش نسیم قائن ، محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به قیمت حامل‌های انرژی در لایحه بودجه ۹۷، اظهار داشت: حدود ۱۷ تا ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل تفاوت قیمت‌های دولتی نسبت به قیمتی که هم‌اکنون وجود دارد باید در سال ۹۷ ایجاد شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اخیراً در فضای مجازی و رسانه‌ها تحلیل‌هایی در مورد گران‌شدن قیمت بنزین و گاز شده که بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومان می‌شود ادامه داد: به‌دلیل اهمیت این موضوع در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه “نظر ما این است که هر گونه اقدامی در سال ۹۷ با پیشنهاد دولت انجام شود سبب ایجاد شوک قیمتی و شوک تورمی در اقتصاد کشور می‌شود که با آن مخالف هستیم”، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کرد، سایر محصولات متأثر از آن گران می‌شد.
پورابراهیمی افزود: حتی خدماتی که به حامل‌های سوختی مربوط نمی‌شد هم اثر قیمتی روی آن‌ مشاهده می‌شد و یک اثر روانی و انتظارات تورمی در تمامی اقلام به‌وجود می‌آمد.
وی با ابراز اینکه نمایندگان مجلس به‌شکل جدی موضوع حامل‌های انرژی را در مجلس پیگیری می‌کنند گفت: در نشست مشترک دلایل مخالفت به نوبخت و وزیر کشور گفته شده است.
انتهای پیام/*
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا