سیاسی

نمایندگان شیفته قدرت و وابسته به صاحبان زور واستکبار نباشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به انتخابات بسیار مهم پیش رو گفت:درانتخابات به چند موضوع باید توجه داشته باشیم واولین مسئله درانتخابات حضورحداکثری است که دشمنان را از طمع ورزیدن به کشوروفکر وضربه زدن ،فساد وفتنه باز می دارد.
وی به چگونگی شناخت یک نامزد اصلح اشاره کرد و گفت: مسئله بعد، انتخاب فرد اصلح است که هرشخصی بایستی دراین زمینه تحقیق کندویقین بداند که نماینده ای که به مجلس می فرستد ویژگی های یک نماینده درحد مجلس ایران راداشته باشدچرا که مجلس شورای اسلامی ایران بسیار مهم وتاثیرگذاراست.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه ولایتمداری واقعی از جمله ویژگی های یک نماینده مجلس است، افزود: یک نماینده باید در مقابل بی عدالتی ،فساد و دشمن هچون مرحوم مدرس شجاع و نترس باشد.
حجت الاسلام عبدالهی تصریح کرد:از دیگر ویژگی هایی که یک نماینده اصلح باید داشته باشد، وفاداری به نظام و انقلاب است و دیدش نسبت به نهاد های انقلابی مثل سپاه ،شورای نگهبان ،مراجع و تفکر بسیجی انقلابی باشد.
وی تخصص همراه با تعهد و تدین را از دیگر خصوصیات یک نماینده اصلح دانست و گفت:یک نماینده نباید مصالح شخصی و حزبی رامقدم برمصالح کشوری و ملی بداند و تشنه خدمت به مستعضعفان باشد نه شیفته قدرت و یا وابسته به صاحبان زور و استکبار .
حجت الاسلام عبدالهی رجوع به افراد مورد اعتماد ،آگاه ،مومن و متدین را از دیگر راه های تشخیص یک نماینده اصلح دانست وگفت : کسانی که نمی توانند بنا به هر دلایلی کاندیدای اصلح را تشخیص دهند بررسی کنند که چه گروه هایی و احزابی آنها را تایید کردند.
امام جمعه اسفدن در بخشی دیگر از سخنان خود به اول اسفند ماه سالروز حمله جنگنده رژیم بعثی به هواپیمای مسافربری و شهادت ۴۰تن از جمله شیخ فضل الله محلاتی نماینده حضرت امام (ره ) در سپاه اشاره کرد وگفت:مرحوم محلاتی در یکی از صحبت های خود فرموده بود که سپاهی بسازیم که دشمن هوس نکند علیه انقلاب اسلامی توطئه کند.
وی با توجه به دوشنبه سوم اسفند ماه سالروز شهادت دخت پیامبر حضرت فاطمه زهرا (س)گفت : فاطمه زهرا(س) در همه زمینه ها از جمله مادر داری ،خانه داری ،همسر داری و فرزند داری باید الگوی ما باشد.
وی گفت : یکی از شافعین قیامت حضرت زهرا(س) که ما برای استحقاق شفاعت بایدفاطمیه ومجلس عزا به پا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا