سیاسی

نمایندگان در تایید کابینه دولت دقت نظربیشتری داشته باشند/سلفی گرفتن برخی نمایندگان با مسئول اروپایی اقدامی اشتباه بود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته ضمن تشکر از حضور گسترده مردم ولایی شهر اسفدن در مراسم سالگرد شهید ناصری در بیرجند به ۲۱ مردادماه روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: یکی از کارهایی که هم مسئله رکود و هم اشتغال را تا حدودی می تواند حل کند پرداختن به صنایع کوچک می باشد
وی بیان داشت: آن چیزی که در متن جامعه اشتغال ایجاد می کندو طبقات پایین جامعه بهرمندمی شوند همین صنایع کوچک و متوسط است که باید دولت و مسئولان یک نگاه ویژه ای به صنایع داشته باشند .
حجت الاسلام عبدالهی در ادامه به دوشنبه ۲۳ مردادماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر ارتش سرتا پا مسلح اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه اشاره کرد و اظهار داشت: در زمانی ۶ روزه لشکر اعراب از اسرائیل شکست خورده بود ولی در سال ۸۵ حزب الله توانست در یک جنگ نا برابر ۳۳ روزه اسرائیل را تسلیم خواسته خود کند.
امام جمعه اسفدن همچنین به ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت افتخار آفرین اولین گروه از آزادگان ۸ سال دفاع مقدس به میهن اسلامی در سال ۶۹ اشاره کرد وگفت: این آزادگان ذخایر انقلاب و گنجینه های به جامانده از دوران دفاع مقدس هستند.
وی با بیان اینکه وقایع دوران اسارت پلی است برای انتقال فرهنگ اسارت از اردوگاهها به نسل جوان گفت: ما به شما ،خانواده های شما و مجاهدت شما افتخار میکنیم که پیش دشمن آبروی ملت را حفظ نمودید و ملت را سرشکسته نکردید و با صبر استقامت خود به نظام آبرو دادید.
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود به حضورسران و هیئت هایی از کشور های جهان در مراسم تحلیف ریس جمهور منتخب در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود:پیام این حضور علیرغم تلاش نظام استکباری و برخی از نوکران آنها در منطقه جهت انزوای جمهوری اسلامی و ایران هراسی شکست خورد و بی تاثیربود و گویای نقش پر رنگ منطقه ای جمهوری اسلامی در مقابله با گروه های داعش و تروریستی است که کشورهایی که خود را در معرض خطر این گروهها می بینند به ایران نزدیک می شوند و این نقطه قوت و قدرت ایران اسلامی است.
وی به حواشی که از این مراسم منتشر شد پرداخت و گفت: انتشار تصاویر سلفی گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس با مسئول اروپایی اقدامی اشتباه بود و نباید با دشمن برای زیر پا گذاشتن عزت ایران همگام شد .
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه انقلاب کردیم که عزت به مملکت برگردد اظهار داشت: ما انقلاب نکردیم که به دوران قاجار برگردیم ،شما نماینده جمهوری اسلامی در خانه ملت هستید با چه کسی دارید عکس می گیرید ؟ با فردی که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپاست و فردی که چند روز قبل ما را محکوم کرد که چرا موشک ماهواره بر سیمرغ به فضا فرستادید.
وی گفت : تاریخ ایران پر از صحنه های عزت و افتخار مانند ایثار گری های دوران مقدس ،دستیابی به علوم هسته ای و فضایی هست که با آنها باید عکس بگیرید و یا از آن نو جوان اسیر در زندان عراق درس بگیرید که وقتی خانمی بی حجاب می خواهد مصاحبه با او بگیرد می گوید من با خانم بی حجاب مصاحبه نمی کنم .
حجت اسلام عبدالهی گفت: نمایندگان خاطی باید در اسرع وقت نسبت به عملکرد خود از مردم شریف و عزیز ایران عذر خواهی کنند همانطور که بعضی عذر خواهی کردند.
امام جمعه اسفدن در پایان به معرفی وزرای کابینه دوازدهم توسط ریس جمهور منتخب به مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: نمایندگان محترم توجه داشته باشند به وزرایی رای اعتماد بدهند که نیاز ها و ضرورت های بحق مردم را سر لوحه کاری خودشان قرار دهند و در صدد بر آوردن وعده های داده شده به مردم و رهبری باشند .
وی گفت : امیدوارم کابینه دوازدهم سر آمد همه دولتها پس از انقلاب باشد و فرا تر از مباحث فرصت سوز جناهی به مردم خدمت کند همانطور که رئیس جمهور محترم فرمودند: دوران انتخابات تمام شده و الان فصل همدلی و همکاری است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا