سیاسی

نماز جمعه مؤثرترین پایگاه ایجاد وحدت و همدلی بین مردم ومسئولین

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت:در قرآن وروایات متعددی بر حضور یکپارچه مردم در نماز جمعه تاکید شده است ونماز جمعه نتایج بسیار خوبی برنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است.
وی نماز جمعه را مهم ترین پایگاه مردمی برشمرد و گفت: نماز جمعه نقش بزرگی در دوران دفاع مقدس و تربیت نیروهای متعهد و انقلابی برای اعزام به جبهه ها داشت.
امام جمعه قاین بیان داشت: اگر درهمین دوران پیروزی انقلاب اسلامی نگاهی به حوادث سال ۸۸داشته باشیم آنچه که باعث خواباندن این قائله وآگاهی مردم شدسخنان پرمحتوای رهبری درخطبه های نمازجمعه تهران بود که پس از این خطبه ها آتش فتنه در کشور خاموش شدواینها همه از برکات نماز جمعه است.
خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت امام جعفرصادق(ع)بر برگزاری مراسم باشکوه شهادت این امام وهمچنین حضور پرشور مردم ومسئولین دراین مراسم تاکید کرد.
وی با اشاره به آغاز دهه کرامت ولادت حضرت معصومه(ع)ونامگذاری این روز به نام روز دختران با توصیه به بانوان وبه خصوص دختران گفت: دختران مراقب عفت وعزت وحجاب خود باشند چراکه هدف دشمن این است که بتوانداعمال غیراسلامی را درمیان مردم ترویج کند وبا این کارها انقلاب را خراب کند.
امام جمعه قاین با اشاره به حوادث بحرین اظهارداشت:شیخ عیسی بحرینی از برجسته‌ترین علما و رهبران سیاسی بحرین است واقدامات اخیر آل سعود درمورد این عالم برجسته حتی صدای آمریکارا هم درآورده است وماملت مسلمان ایران نیز این اعمال وکردار آل سعود درمورد مردم بحرین وشیخ عیسی را نیز محکوم می کنیم.
آیت الله اصفهانی دربخش پایانی سخنان خود با اشاره به سخنان رهبری گفت: امام خامنه ای در سخنرانی های اخیر خود فرموده اند که جنگ احزاب باردیگر در اسلام تکرار می شود
وی افزود: جنگ احزاب در صدر اسلام برعلیه مسلمانان بوده است وخوشبختانه با شکست هم مواجه شدند ودرحال حاضر نیز کشور ما به نوعی دچار جنگ احزاب شده است وصهیونیست وانگلیس وآمریکا وبرخی از کشور های اروپایی برعلیه ما قیام کرده اند وهمان طور که در صدر اسلام وحدت وانسجام واتحاد مسلمانان را نجات داد در حال حاضر اتحاد می تواند مارا از جنگ احزاب نجات دهند وبرهمه آنها پیروز گرداند.
امام جمعه قاین گفت: این هنر نیست که به خاطر کوچکترین موضوعات دربین مردم اختلاف ایجاد کنیم بلکه بهترین هنر این است که وحدت بین مسلمانان برقرارباشد.
امام جمعه قاین در پایان بربرگزاری برنامه های ویژه دهه کرامت در سطح شهرستان تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا