سیاسی

نماز جمعه زمینه ساز گفتمان های عالی و بصیرت بخش است/خود را در هیچ خط و حزبی قرار نمی دهم

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت به تقوای الهی ،ازدواج را یکی از مصادیق تقوا دانست و خطاب به جوانان گفت: یکی از پیامد های فردی ازدواج آرامش خاطر است و اشباع یکی ازقوی ترین امیال نفسانی به واسطه ازدواج خود می تواند از مشکلات عدیده ای جلوگیری کند.
وی افزود: آیات وروایات متعددی داریم که از یک طرف تشویق به ازدواج می کند واز طرف دیگر افراد بی تفاوت به این موضوع را نیز توبیخ می کند.
امام جمعه قاین ادامه داد: مسئله فقر و تهی دستی ونداشتن منزل و ماشین نمی تواند بهانه ای برای تجرد بودن باشد.
وی افزود: در روایتی از حضرت محمد (ص)خطاب به جوانان داریم که ازدواج موجب عفت چشم و پاکی دامنی می شود.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خود به دیدار ائمه جمعه با مقام معظم رهبری اشاره داشت و گفت: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور به موضوع نفوذ دشمن در بین خانواده های ائمه جمعه اشاراتی داشتند و فرمودند ائمه جمعه مواظب خانواده های خود باشند .
وی ادامه داد: معظم له در بیاناتی اظهارداشتند که امامان جمعه بزرگ شدگان دست خود مردم هستند و نماز جمعه مظلوم است و حتی ائمه جمعه در خطبه هایشان از مظلومیت نمازجمعه دفاع هم نمی کنند و به گفته رهبری نماز جمعه از طرف خود ائمه نماز جمعه هم مظلوم واقع شده است.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که نماز جمعه زمینه ساز گفتمان های عالی و بصیرت بخش است گفت: هر هفته۱۸۰۰خطبه جمعه در سراسر ایران ایراد میشودو استقرار گفتمان ها دراین مکان ها تجلی پیدا می کند.
امام جمعه قاین در ادامه خطبه های این هفته با بیان این که به عنوان امام جمعه شهرستان ،خود را در هیچ خط و حزب وخطوطی که مطرح است قرار نمی دهم گفت: این موضوع برای سایر روحانیت هم پسندیده نیست.
وی ادامه داد: دفتر امامت جمعه و منزل بنده در اختیار همه جناح ها قرار دارد و براین باورم که چرا باید برخی از افرادی که در انقلاب زحمت کشیده و برای نظام کار کرده اند حال باید به دلایل اختلاف سلایق سیاسی کنار گذاشته شوند و این مربوط به یک جناح خاص نیست ومد نظر همه جناح هاست واین غلط است.
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع پهباد آمریکایی و شکار آن در اوج آسمانها توسط نیروهای سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: بنا به گفته فرماندهی ارشد سپاه به محض شکار این پهباد حساب بسیاری از کشورها دستشان آمد و فهمیدند که ایران در زمینه فناوری فضایی هم توانایی دارد .
وی افزود: بعد از این افتخار ایران ،آمریکاییها واسطه می فرستند که در یک منطقه از ایران عملیات داشته باشند تا آبروی رفته شان باز گردد و اما سیاستمداران بصیر ما گفته اندکه شروع عملیات را آنها معین اما پایانش را ما تعیین خواهیم کرد به طوری که نتانیاهو به دست و پای امریکا افتاده است که این کار انجام نشود و ترامپ هم از موضع خود عقب نشینی کرد.
حجت السلام رحمانی با اشاره به سخنان رهبری گفت: واقعا هم برایشان سخت است که یک کشور جهان سوم ودر حال توسعه پوزه شان را به خاک بمالد.
حجت الاسلام رحمانی به ۲۶ تیر سالروزتاسیس شورای نگهبان نیز اشاراتی داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا