سیاسی

نقل وانتقال۲۰میلیاردیورو/ ثبت۷۶هزارپیام سوئیفت بانک ملی درپسابرجام

به گزارش نسیم قائن ، «محمدرضا حسین زاده» عصر چهاشنبه در آیین افتتاح موزه بانک ملی ایران گفت: در این مدت ۲ میلیارد یورو گشایش اعتبار اسنادی در این بانک انجام شده است.
وی افزود: اکنون بانک ملی با ۱۴۰ بانک روابط کارگزاری از ۳۰ کشو بر قرار کرده ایم که ۱۵ کشور در حوزه اروپاست.
حسین زاده از رایزنی با ۱۸۰ بانک ب ای توسعه روابط کارگزاری پس از برجام خبر داد.
وی گفت: تا سال ۱۳۹۱ تراز فعالیت های ارزی بانک ملی منفی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو بود که اکنون به مثبت ۵۰۰ میلیون یورو رسیده است.
حسین زاده با اساره به افزایش ۲ برابری سرمایه بانک ملی در دولت یازدهم گفت: اکنون سرمایه بانک به نزدیک ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده اما همچنان خواهان کمک دولت برای افزایش سرمایه خود هستیم تا از عهده تسهیلات بر آییم.
وی با اساره به برنامه بانک ملی برای کاهش مطالبات معوق گفت: اکنون نسبت مطالبات معوق ما به ۷٫۸ درصد رسیده و برنامه ما این است تا ۲ سال آینده به استاندارد جهانی یعنی پنج درصد برسانیم.
رییس شورای هماهنگی بانکهای دولتی از معاون اول رییس جمهوری خواست لین نرخ ذخیره قانونی بانک های دولتی نزد بانک مرکزی با بانک های خصوصی تفوتی وجود داشته باشد زیرا بانک های دولتی تکالیف بودجه ای دارند و تسهیلات تکلیفی بر عهده آنهاست.
حسین زاده گفت: بانک های دولتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی پارسال بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد ریال به ۲۵ هزار واحد تولیدی تسهیلات دادند که سهم بانک ملی ۳۰ هزار میلیارد ریال به چهارهزار واحد بود.
منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا