سیاسی

نقض برجام نتیجه عدم توجه به تذکرات رهبری/شهادت بالاترین آرمان ودرجه خداوند برای انسان ها

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی در اولین یادواره شهدای وابسته به ادارات میراث فرهنگی قاینات وزیرکوه گفت:شهادت در اسلام بالاترین کمال واوج فداکاری است وما خاکی ها عظمت شهادت را درک نمی کنیم.
وی افزود: بالاترین آرمان ودرجه ای که خداوند برای انسان ها پیش بینی کرده شهادت است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی گفت: شهدا در دانشگاه انسان سازی در دوران دفاع مقدس برای این که بتوانند رشد پیدا کنند برای لحظه لحظه عمر خود برنامه داشتند ومهم ترین مولفه ای شهداخودسازی بود که در اوج رفتن به صحنه شهادت خالص می شدند واز سایر همرزمان خود اوج می گرفتند.
قاسمی توکل وتوسل شهدارا از دیگر مولفه ها وبرنامه های شهدا ذکر کرد وگفت:توکل وتوسل اصل برنامه شهدا بود.
صبرواستقامت وایستادگی از دیگر اصول برنامه ریزی ومولفه های شهدا درمسیری بود که گام نهاده بودند وهیچ ملتی بدون ایستادگی بر آرمانها واهدافش پیروز نشده است وهمه انقلابهایی که تاکنون در سایر نقاط جهان اتفاق افتاده؛ درهمان ابتدا از اهداف خودش فاصله گرفته است ،چون رهبران بعدی راه رهبر اول خودوآرمان های انقلاب خودرا نتوانستند ادامه دهند ومنحرف شدند اما انقلاب اسلامی ما رهبرش رهرو راه شهدا وآرمانهای انقلاب است ومسئولین نیز دنباله رو راه شهداهستند واین انقلاب پابرجاست.
وی گفت:میوه صبر وایستادگی به خصوص در آرمانهایی که خودمان ترسیم کرده ایم پیروزی است وقراراست دراین مسیر حرکت کنیم.
سرهنگ قاسمی افزود:ما مسئولین امروز باید مسئولیت وزندگی خودرا با شهدا تطبیق دهیم وسوال این است که آیا خواسته های شهدا را عملی می کنیم ودر مسیر شهدا حرکت می کنیم؟آیا اهداف امام شهیدان وسخنان امام شهدارا عملی می کنیم؟
وی بیان داشت:درست است که مشکلاتی داریم وبرخی از انقلابیون صدرانقلاب مایا در جا می زنند ویا زاویه گرفته اند اما عموم مردم وجوانان ماراه شهدا را درپیش گرفته اند.
اقشار مختلف جامعه ما برصراط شهدا هستندواین راه را دنبال می کنند وهمین یادواره هایی که خود جوش دربین کارمندان اداره که به عشق شهداویادشهدا گرفته می شود ارزش دارد.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) اصل هیهات من الذله راازدیگر اصولی دانست که شهدا بران تاکید دارند
وی گفت:اگر حرکت جهادی داشته ودرمسیر امام حسین(ع)وانقلاب خودمان حرکت کنیم،تسلیم زیاده خواهی ها وزورگویی هانخواهیم شد وفریاد هیهات من الذله همچون یاران امام حسین(ع) در میان جامعه ودربین اقشار مختلف جامعه بلند خواهد بود وامروز این اصل در جهان اسلام ترویج پیداکرده است .
شهدای مظلوم در نقاط مختلف به شهادت می رسند وپیامد شهادت شهدای مظلوم ما هیهات من الذله است
وی گفت:وحدت برمحورولایت از دیگر مولفه های ماست که همه تلاش دشمن این است که بین مسئولین وارکان نظام اسلامی تفرقه بیاندازدونظم اجتماعی ایران ما واحتراماتی را که برای هرقشر از جامعه قائل هستیم را زیر سوال ببرد وبه قول خودشان می خواهند تفرقه بیاندازند وحکومت کنند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع)با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت:علی رغم ۳سال مذاکره منطقی جمهوری اسلامی وعمل به تعهداتی که درآن مذاکره داده بودیم دشمن،برقول ووفا وعهد خود ،عهد شکنی کرد.
وی تعهد به عهد وقول ووفارا از نشانه های مومن دانست وگفت: مشروب خوارها وزنازاده ها وزناکارها که مومن نیستند که به تعهدات خود عمل کنند ودراین زمینه هم هرچه مقام معظم رهبری فرمودند که هرچه می خواهد اجرایی شود همزمان اجرایی شود وبه این موضوع نیز خوش بین نباشیدتوجهی نشدونتیجه نقض برجام شد.
قاسمی ادامه داد:درهرمرحله ای که مذاکره کردیم روز بعد از مذاکره برعلیه ما یک تحریم وضع شد اگرچه اجرایی نشد اما در مجلس سنا مصوبه شد واخیرا هم دیدیم که یک روز مانده به اجراشدن برجام نقض عهد کردند.
وی افزود:خباثت ورذالت آمریکائیها در جنگ ثابت شد ولی ازاین عبرت نگرفتیم وملتی که از گذشته خود عبرت نگیرد آسیب پذیر وشکست پذیراست .
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی حرکت جهادی وعاشورایی را از دیگر مولفه های شهدا عنوان کرد وگفت: انقلاب اسلامی ودفاع مقدس مارا حرکت جهادی وعاشورایی پیروز کرد .
امروز موضوع فرهنگی واقتصادی وموضوع نفوذ در مقابل دشمن حرکت جهادی می خواهد وآن هم جهادکبیر که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
اولین مولفه حرکت جهادی این است که ما در مقابل دشمن بایستیم ودر مقابل زیاده خواهی های او مشت بردهانش بکوبیم ومقاومت کنیم وسرخم نکنیم وتسلیم نشویم وامید به دشمن نداشته باشیم.
وی افزود:درصحنه هسته ای،در صحنه دفاعی،در صحنه موشکی و.. هرجا حرکت جهادی داشته ایم به خود کفایی رسیده ایم وروی پای خود ایستاده ایم.
قاسمی تصریح کرد؛ملتی که امید به دشمن داشته واز او تمنا کند به منزله تمنا ازشیطان است وکسی که از شیطان تمنا کند نمی تواند مسیر نورومسیر حق را برود چون شیطان قراراست مارا از مسیر حق منحرف کند.
وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به احساس تکلیف رزمندگان گفت:رزمندگان ما برای احساس تکلیف وبرای ادای تکلیف ولبیک گویی به ندای رهبر رفتند وبرخی به شهادت رسیدنداین شهدا حقیقتا انتخاب شده بودند.
قاسمی بیان داشت:انقلاب اسلامی به سرعت در حرکت است ومرزهای کشورها وقاره ها را پیموده است وامروز شیعیان بسیاری از کشورهاچشمشان به انقلاب اسلامی ماست واگر انقلاب اسلامی در اثر کوتاهی شکست بخورد آنها نیز شکست خورده اند .
وی تشکیل هسته های حزب الله در جهان اسلام رااز خواسته های امام دانست وگفت: در بسیاری از کشورهای اسلامی این شکل گرفته ودر برخی نقاط درحال شکل گیری است.
سرهنگ قاسمی اظهارداشت:در داخل کشو آثار نفوذ بیگانه ها را در برخی از نقاط کشور می بینیم وهمانطور که در طول دوران دفاع مقدس دشمن را ازمرزهای خود خارج کردیم اگر روحیه دوران دفاع مقدس را احیا کنیم جلوی نفوذ دشمن را می توانیم بگیریم ودراین راه همه ما مسئول هستیم وتکلیف داریم که پشت سر رهبری باشیم وراه شهدا را ادامه دهیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا