سیاسی

نقش داشتن در تصویب برخی قوانین مجلس به نفع مردم افتخار است/کمک حال نماینده باشید/ نماینده جدید پیگیر پروژه های برزمین مانده باشد

به گزارش نسیم قائن ، فلاحتی نماینده سابق مردم قاینات و زیرکوه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان و مراسمی که از سوی فرمانداری به پاس قدر دانی از زحمات وی برگزار شد اظهارکرد: اقدامات خوب و شایسته باید بیان شود و استاندار محترم هم برای اولین بار در طی ده سال گذشته نمایندگان سابق و جدید را دور هم جمع کردند تا آنچه انجام شد و آنچه که به آن امید داشتیم و به آن نرسیدیم به نمایندگان مردم و استاندار محترم منتقل شود ونمایندگان جدید هم علاوه بر برنامه های خود موضوعات برزمین مانده را پیگیر شوند.
وی درادامه ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این جلسه گفت: این گونه جلسات جای گلایه مندی از هیچ کدام از همشهریان قاینات و زیرکوه و استان نیست ،چه آنهایی که تخریبی داشتند و چه آنهایی که نسنجیده تهمتی زدند و چه متاسفانه به خاطر لجاجت های نفسانی همکاری نکردند و معتقدم دنیا نتیجه عمل هر کسی را به خودش بر می گرداند و اگر دراین نسل نشد به نسل بعدی واگر ما شاهدش نبودیم در عالم برزخ وقیام شاهداعمال آنها خواهیم بود.
فلاحتی با بیان این که از لحظه ای که به عنوان منتخب مردم در ۴ سال پیش برگزیده شدم ذره ای از کار و وظیفه ای که که بر دوش داشتم به دیگران محول نکردم وحتی بیان هم نکردم که دیگران چنین کاری را به پایان نرساندند بلکه من مسئول بودم و باید کارهای دیگران را که جلو آورده بودند پیش ببرم.
نماینده سابق مردم قاینات و زیرکوه با بیان این که برای نماینده وظایفی در نظام جمهوری اسلامی ایران تعریف شده است گفت: شاهد هستیم که به درستی یا به غلط انتظاراتی از نماینده دارند که این انتظارات به نمایندگان تحمیل می شود .
وی ادامه داد: هیچ نماینده ای فاسد به مجلس نمی رودچون ۲۹۰ نماینده پاک از فیلتر شورای نگهبان و با استعلام ار گانهای مختلف پا به عرصه مجلس گذاشته اند و این که بعد از ۲ سال فاسد یا دزد می شوند نتیجه برخی از انتظارات ماهاست که دزدشان می کنیم.
فلاحتی افزود:وقتی نماینده به فلان روستا می رود و به اجبار از نماینده می خواهند که پول برای فلان حسینیه بدهند ،اگر فلان پول را ندهید به شما رای نمی دهیم وبرخی نمی توانند به راحتی از پست نمایندگی بگذرند و لحظه به لحظه تن به سقوط می دهند ومجلس ناکارآمد می شود و این مردم هستند که ضرر می کنند. و منِ قانون گذار در مجلس اولین کسی می شوم که باید قانون را تحت فشار افکار دور بزنم .
نماینده سابق مردم قاینات و زیرکوه درادامه با اشاره به این که کشور ما در شرایط سختی به سر می برد و در سال های اول مجلس دهم با شرایط سخت تری دست و پنجه نرم می کردیم گفت: اما مجلس که وظیفه قانون گذاری دارد از اقدامات خود دست نکشید وحدود۲۰۰ قانون که به درد آحاد جامعه می خورد به تصویب رسیدکه تبعات آن هم به شهر و روستای ما هم رسیده است و اکثرا نمی دانند که نماینده دراین قوانین نقش داشته است و باید علما این ها را برای مردم تشریح کنند.
وی ادامه داد:نمونه آن می توان به تصویب قانون توسعه برنامه ششم اشاره داشت که در حال حاضر بسیاری از طرح ها و برنامه های توسعه استان به این قانون وابسته است وریل گذاری در کشور در بسیاری از مسائل از تصویب همین قانون توسعه برنامه ششم بوده است.
فلاحتی در ادامه گفت:قانون موقت استفاده از خدمات عمومی که بسیاری از مشکلات حاشیه نشین ها را در کل کشور وبه خصوص در قاین حل کرد و افتخار می کنم که جز افرادی بودم که این قانون را به جد پیگیر و به تصویب رساندیم
قانون شناسنامه دارکردن فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مصوب شد و دراین قانون هم سهمی داشته ایم
قوانینی که برای آبخیزداری و بندها و سدهای خاکی مصوب شد از دیگر قوانینی بود که رهبری هم دستور برداشت از صندوق ذخیره ارزی را دادند و امروز قنوات آب دارند و ذخائر پشت سدها بسیار خوب است
قوانین تجارت،قوانین مالیات و بسیاری دیگر از قوانین مواردی بود که دست مدیر را در خدمت رسانی که توسعه رخ می دهدو نماینده قاینات و زیرکوه در تصویب این قوانین نقش داشته است وظیفه یک نماینده هم همین بود اما دریغ از این که کسی سوال کند شما چه کرده اید و چه طرحی را امضا کرده اید ویا چرا فلان طرح را رد کرده ایدکه به درد منطقه خودتان بخورد.
وی به ادامه داد: تصویب گاز رسانی به خراسان جنوبی در مجلس که در کنار سه استان دیگر توانستیم مصوبه بگیریم کار بسیار سختی بود اما خوشبختانه امروز به روستاهای بالای ۲۰ خانوار ما گاز رسانی می شود
فلاحتی ادامه داد:خراسان جنوبی از استانهایی است که از نعمت گاز برخوردار است و بسیاری از روستاهای قاینات و زیرکوه گاز دار هستند ودرست است که تلاش مجموعه دولت است اما دولت مجری قانون است و قانون توسط مجلس به تصویب می رسد.
نماینده سابق مردم قاینات و زیرکوه به برخی دیگر از پیگیری های خود در طی ۴ سال اشاره داشت و گفت: پروژه راه آهن به سمت و سویی می رفت که به غرب استان برود و از قاین رد نشود واین جا تنهای تنها بوا توکل بر خدا جلو رفتیم و برادر اسحاقی میتوانند پیگیر یک پروژه باشند که روی ریل افتاده است.
وی افزود:امروز هم پروژه راه آهن ،هم از سمت بیرجند و هم از سمت یونسی به قاین در حال اجراست و مشکل اعتبار به اذعان خود دولت هم ندارد .
فلاحتی به وضعیت جاده قاین بیرجند اشاره کرد و گفت: این جاده در بدترین شرایط بودو به لطف خداوند مبالغ پروژه کاملا تخصیص یافته است و ۵۰ میلیارد تومان تخصیص نقدی به استان داده شده است.
ردیف دار شدن پروژه بیمارستان قاین و تخصیص اعتبار به این پروژه در شرایطی که هیچ پروژه جدید تعریف نمی شود ،ردیف دار شدن دانشکده پرستاری قاین ،تعیین پروژه حیات طیبه در شهرک سیمان که مراحل پایانی خود را می گذراند،شکسته شدن قفل فولاد قاینات که در طی ۵ سال بخش خصوصی فقط ۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و به سختی به دولت واگذار شد و حق به حقدار رسید ،پیگیری نصب سی تی اسکن فوق پیشرفته ،خرید ۱۰۰ درصدی MRI برای قاینات که اسناد آن موجود است ،ردیف بودجه برای ساخت دانشکده پرستاری و.. از دیگر اقداماتی بود که نماینده سابق قاینات و زیرکوه به آن اشاره داشت .
فلاحتی به اخذ مجوز ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان اشاره داشت و گفت:مجوز گرفتن کار سختی بود و در هیئت امنا هم به تصویب رسید اما به دلیل عدم ریسک مدیر آموزش و پرورش که فضا را خالی کنند به نتیجه نرسید.
وی ادامه داد:اگر نماینده کاری می کند صفر تا صد آن را نماینده انجام نمی دهد ،یک بخش که پیگیری است مربوط به نماینده است و اگر تا پایین ترین رده در یک مجموعه اداری و بخشداری حمایت نکنند کار گره می خورد و پیش نمی رود.
فلاحتی به برخی از پروژه های دیگر در شهرستان اشاره داشت و گفت:احداث پادگان و بازارچه یزدان و سالن ورزشی ۳ هزار نفری از جمله کارهای برزمین مانده ای بود که علی رغم تلاش ولی به نتیجه نرسید و امید داریم که آقای اسحاقی این موضوعات برزمین مانده را پیگیر شوند.
وی در بخش پایانی خود با تاکید بر همکاری و همراهی نماینده جدید شهرستان های قاینات و زیرکوه گفت: کمک به نماینده کمک به خود ماست و نماینده جز افرادی است که وقتی وارد مجلس می شود تا ۴ سال مصونیت دارد وکسی هم نمی تواند اورا بیرون کند
وی ادامه داد:تخریب کردن و انتقاد تند کردن ،دلسردی آوردن اولین ضربه را متوجه خود ما می کندولذا خواهش من از همه مردم شریف قاینات و زیرکوه این است که دست نماینده را به گرمی بفشارند و کمک حال نماینده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا