سیاسی

نقش‌آفرینی صنعت با تولید ۱۰۵ هزار اسپری ضد عفونی در قاینات

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اسپری‌های تولید شده با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و از طریق توزیع در داروخانه‌های سطح استان در اختیار مردم قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: براساس دستور و پیگیری استاندار خراسان جنوبی و با تزریق اعتبار و مواد اولیه مورد نیاز، کارخانه تولید مواد شوینده تیزپاک قاین خط تولید خود را به تولید مواد ضد عفونی تغییر داد تا نیاز استان را در شرایط موجود برطرف کند.
فرماندار قاینات گفت: با همکاری سپاه، سمن‌های مردمی و اداره آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان تاکنون ۱۱ هزار ماسک در کارگاه‌های تولید خانگی شهرستان تولید و توزیع شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون هفت نشست و ستاد پیشگیری از بیماری ویروس کرونا در شهرستان برگزار شده است، اضافه کرد: همچنین ۲۵ نشست پیشگیری و مقابله و یا تامین اقلام مورد نیاز پیشگیری با اتحادیه‌ها، اصناف و دستگاه‌های متولی برگزار کرده‌ایم.
کریمی با اشاره به اجرای طرح غربالگری و پایش مسافران عبوری در ۲ معبر شهرستان گفت: این طرح از ۲۰ اسفند تا اطلاع ثانوی در شهر خضری دشت بیاض ورودی استان از سمت خراسان رضوی و روستای اسفشاد مسیر ورودی مسافران از شهرستان زیرکوه و خواف در حال اجراست.
وی از اجرای طرح پایش سلامت دانش آموزان شهرستان با همکاری آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان خبر داد و افزود: در این طرح ۵۰۰ نفر از مدیران، معاونان و آموزگاران مدارس به بیش از ۲۵ هزار نفر از والدین دانش‌آموزان بصورت تلفنی تماس می‌گیرند و میزان آگاهی والدین و دانش‌آموزان از بیماری کرونا را سوال می‌کنند و موارد لازم را هم اطلاع‌رسانی می‌کنند.
وی ادامه داد: پک‌های بهداشتی را در شهرستان برای اقشار آسیب‌پذیر، مددجویان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی و بنیاد شهید تهیه کرده‌ایم که در حال توزیع است.
کریمی گفت: بیش از ۱۰ هزار تیوپ ضدعفونی کننده سطوح توسط شرکت تعاونی مودت شهرستان به صورت رایگان توزیع شده و تهیه مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز امکان عمومی، مساجد و حسینیه‌ها در روستاها در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه با همکاری شهرداری‌ها هر روز اماکن پرتردد و عمومی شهرها ضدعفونی می‌شود، اظهار داشت: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ تیوپ ضدعفونی کننده برای شهرستان تامین و در داروخانه‌ها در حال توزیع است.
فرماندار قاینات عنوان کرد: در این شهرستان ۱۹ آب شیرین‌کن داریم که نیروهایی را برای پیشگیری از ویروس کرونا الزام به حضور و بازدید از این مکان‌ها کرده ایم و همچنین تمام پمپ بنزین‌های شهرستان الزام به بکارگیری متصدی شده‌اند.
کریمی ادامه داد: نصب بیلبوردهای در خصوص ویروس کرونا در سطح شهرها و روستاهای پرجمعیت داشته‌ایم و پیامک توصیه بهداشتی برای تمام شهروندان شهرستان ارسال شده است.
وی گفت: در نشست با دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان از آنان خواسته‌ایم که ضمن ارسال توصیه‌های بهداشتی به مردم به اهالی روستا که در سایر شهرها ساکن هستند، اطلاع‌رسانی کنند که در ایام نوروز از آمدن به روستا خودداری کنند.
کریمی بیان کرد: مشارکت مردم در مهار بیماری کرونا نقش بی‌بدیل و اساسی است و امروز مهمترین اولویت شهرستان و دغدغه مسوولان پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا است.
وی افزود: تاکنون ۱۳ مورد مثبت ابتلا به کرونا در قاینات مشاهده شده که امید است با همراهی شهروندان شاهد قطع زنجیره این ویروس در شهرستان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا