سیاسی

“نقشه مهندسی فرهنگی” همچنان خاک می‌خورد/ تأکید رهبر انقلاب بر ساماندهی “آسیب‌های اجتماعی” در شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش نسیم قائن ،حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به‌مناسبت سی و دومین سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به مسائل و نیازهای کشور در عرصه‌های مختلف وارد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی شده و به همین دلیل و بنا بر همین احساس نیاز، شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع مهم “آسیب‌های اجتماعی” ورود پیدا کرده است.
وی ادامه داد: در جلساتی هم که پیرامون این موضوع در خدمت رهبر معظم انقلاب تشکیل شده، همیشه شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش اساسی داشته است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته مقام معظم رهبری هم بر این موضع تأکید فرموده‌اند که موضوع “آسیب‌های اجتماعی” باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی ساماندهی شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با اشاره به لزوم تسریع در اجرای “نقشه مهندسی فرهنگی”، تأکید کرد: با تأسف باید گفت که “نقشه مهندسی فرهنگی” به‌عنوان یک سند جامع و کامل خاک می‌خورد و متأسفانه با گذشت بیش از سه سال از تصویب نهایی این سند، هنوز حتی یک جلسه هم برای اجرای آن تشکیل نشده است.
عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ادامه داد: خسارت و زیان عدم اجرای این سند در برخی فعالیت‌های موازی دستگاه‌های فرهنگی که موجب اتلاف منابع و بعضاً خنثی شدن سایر فعالیت‌هاست، کاملاً احساس می‌شود.
عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در پایان با ابراز خرسندی از روند اجرای “نقشه جامع علمی کشور” گفت: در این بخش خوشبختانه خوب پیش رفته‌ایم و کارنامه قابل قبولی از شورای عالی انقلاب فرهنگی مشاهده می‌شود و باید از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز به‌علت حضور مؤثر و کارساز در این روند تشکر کنیم.
انتهای پیام/*
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا