سیاسی

نفوذ اشرافیگری در بدنه دولت، باعث کم رنگ شدن ارزش های انقلاب می شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) با اشاره به ۱۳ شهریورماه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) بیان داشت:بهترین راه برای یک ازدواج خوب و نحوه ارتباط مناسب با همسر الگو قرار دادن حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) می باشد.
وی ضمن تاکید به برگزاری ازدواج های آسان و مراسم ساده گفت:سخت گیری ها و رسومات غلط ، ازدواج را به تاخیر و یا هم طلاق را زیاد کرده که این امر در ایران به یک زلزله خاموش تبدیل شده است.
وی گفت: ازدواج های امروزی باید بدور از گناه و معصیت ،توجه به مهریه های کم وبه دور از تجمل گرایی برگزار شود.
خطیب جمعه اسفدن در ادامه به روز تعاون اشاره کرد و افزود:اسلام به تعاون و کار گروهی توصیه کرده که تعاون و همکاری می تواند در جامعه نقش بسزایی داشته باشد و وحدت و یکدلی را در جامعه پدید آورد.
وی ایجاد کار برای همگان و پیشگیری از تمرکز ثروت در دست افراد و گروه های خاص را فلسفه تعاونی ها یاد کرد و افزود:عده قلیلی با حقوق های نجومی می خواهند بیت المال را به نفع خود مصادره کنند.
امام جمعه اسفدن با بیان اینکه تجمع به ناحق ثروت، اشرافیت به وجود می آورد اظهار داشت:نفوذ اشرافیگری در بدنه دولت باعث کم رنگ شدن ارزش های انقلاب و اسلام می شود و اعتماد مردم را خدشه دار می کند.
وی گفت : بخاطر بدست آوردن اعتماد مردم باید دست طلحه و زبیرهای زمان را از بیت المال مسلمین کوتاه و آنها را به مراجع قضایی معرفی کرد.
حجت الاسلام عبدالهی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۸ شهریورماه مصادف با شهادت مظلومانه زائران خانه خدا در مکه مکرمه به دستور آمریکا و آل سعود اشاره کرد و اظهار داشت: آل سعود با این اعمال و تفکر وهابی خود ثابت کرد که صلاحیت کلید داری و میزبانی ضیوف الرحمن را ندارد.
وی گفت : امروز این وارثان ابوسفیان بجای مقابله با دشمنان اسلام بر پیکره اسلام خنجر می زنند.
خطیب جمعه اسفدن افزود: این نوکران بدون مزد آمریکا بجای عذر خواهی از امت اسلام مروج اسلام آمریکایی شدند.
عبدالهی در پایان ضمن تشکر از شورای اسلامی و شهرداری اسفدن ار افتتاحیه پروژه های شهرداری در هفته دولت ، شهروندان را به استفاده درست از اموال شهرداری دعوت کرد و گفت: تخریب اموال عمومی از سوی بعضی افراد منجر به وارد آمدن خسارت های مادی و معنوی به بیت المال می شود که زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی است و حقوق و مسئولیت های شهروندی این امر را واجب می داند که نسبت به حفظ و نگهداری اموال عمومی کوشا باشیم.
امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه به ۱۲شهریور سالروز مبارزه با استعمار انگلیس و۱۷شهریور سالروز کشتاردسته جمعی از مردم به دست ماموران ستم شاهی پهلوی در سال ۱۳۵۷نیز اشاراتی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا