سیاسی

نفت به بالاترین سود هفتگی خود در ۹ ماه گذشته رسید

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از رویترز، با اوج گرفتن نگرانی‌ها در مورد اقدام نظامی غرب بر علیه سوریه و افت ذخایر انبارهای نفت جهان، قیمت‌های نفت روز جمعه رشد کرد و بزرگترین سود هفتگی خود از ماه جولای تا کنون را به ثبت رساند.
جان کیلداف، یکی از شرکای شرکت مدیریت سرمایه اگین‌کپیتال، می‌گوید: تاجران پیش از فرا رسیدن آخر هفته تا می‌توانند قرارداد خرید نفت ثبت می‌کنند.
کیلداف گفت: تنش‌های ژئوپولیتیکی با نزدیک شدن به لحظه حمله (به سوریه)، قیمت‌ها را بالا و بالاتر می‌برد.
قیمت نفت برنت از افت اوایل روز خود بازگشت و با سودی ۵۶ سنتی در قیمت ۷۲.۵۸ دلار برای هر بشکه، بسته شد.
برنت این هفته خود را با سود ۵.۴۸ دلاری یا ۸ درصدی، به پایان برد.
نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۳۲ سنت در هر بشکه گران‌تر شد و در قیمت ۶۷.۳۹ دلار به کار خود پایان داد.
دابلیوتی‌آی هم این هفته ۸ درصد رشد داشت.
چهارشنبه این هفته پس از این که ترامپ تهدید کرد که موشک‌ها به سوی سوریه شلیک خواهند شد، هر دو شاخص نفت به بالاترین قیمت خود از اواخر ۲۰۱۴ تا کنون رسیدند. همچنین عربستان سعودی هم اعلام کرد که موشکی را در آسمان پایتخت خود هدف قرار داده است که این هم باعث تقویت قیمت‌ها شد.
همچنین اوپک هم در روز پنج‌شنبه اعلام کرد که مازاد ذخایر انبارهای نفت جهان، نزدیک به محو شدن است. اوپک اضافه کرد که تولید تجمعی این گروه در ماه مارچ به ۳۱.۹۶ میلیون بشکه در روز افت کرده است که نسبت به ماه فوریه، ۲۰۱۰۰۰ بشکه در روز کمتر شده است.
آژانس بین‌المللی انرژی، که سیاست‌گذاری‌های کشورهای صنعتی را هماهنگ می کند، روز جمعه اعلام کرد که در صورتی که عرضه همچنان محدود باقی بماند، ممکن است بازارها بیش از حد رقابتی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا