سیاسی

نظارت بر خروج بیش از ۱۲۰تن شیر خام تولیدی توسط کارشناسان دامپزشکی قاینات

به گزارش نسیم قائن ، با نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲۷ تن شیر خام تولیدی به مقصد کارخانجات لبنیات در سطح استان و کشور ارسال شده است.
دکتر رضا محمودی زاوه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در راستای ضوابط بهداشتی وقرنطینه ای سازمان دامپزشکی حمل هرگونه فراورده های خام دامی منوط به اخذ مجوز از دامپزشکی می باشد .
وی افزود:از همین رو شبکه دامپزشکی بر شیر جمع آوری شده در مراکز جمع آوری شیر به عنوان یک فراورده خام پر مصرف و ارزشمند از زمان ورود تاخروج نظارت کامل دارد.
سرپرست شبکه دامپزشکی قاینات گفت: شیر تولیدی شهرستان بیش از این مقادیر بوده و الباقی شیر تولیدی به مصرف کارخانجات لبنیات داخل شهرستان می رسد.
محمودی افزود :این شبکه روزانه با انجام آزمایشات کنترل کیفی، از سلامت شیر های جمع آوری شده اطمینان حاصل نموده و سپس مجوز قرنطینه ای جهت حمل آنها صادر می‌نماید.
سرپرست شبکه دامپزشکی همچنین اظهار داشت: شیر تولیدی در شهرستان ضمن دارا بودن تمامی شاخصه های کیفی، از نظیر باقیمانده ی آنتی بیوتیک و مواد افزودنی تست می شود و بر اساس نتیجه ی آزمایش، مجوز قرنطینه ای توسط شبکه دامپزشکی شهرستان صادر می گردد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا