سیاسی

نصرالله: پیروزی بسیار بزرگی در راه است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی تلویزیونی خود در شامگاه پنجشنبه تصریح کرد: شما در آستانه پیروزی بسیار بزرگی قرار دارد که باید به آن افتخار کنید.
وی افزود: مرزهای لبنان از آخرین نقطه با فلسطین اشغالی گرفته تا مرزهای سوریه و مرزهای دریایی در امنیت از تهدید تروریست ها قرار خواهد گرفت که دستاوردی بزرگ به شمار می آید.
دستاورد بسیار بزرگی در راه است
دبیرکل حزب الله لبنان گفـت: شما با دستاورد بسیار بزرگی در مرحله آینده روبرو خواهید بود. اجازه ندهید که برخی دشواریها بر شادمانی و دستاورد شما تاثیر بگذارد. این، دستاوردی براساس عزم و اراده لبنانی ها است.
وی تصریح کرد: این دستاورد که اکنون درحال محقق شدن است و در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد؛ از نتایج طلایی معادله ارتش، ملت و مقاومت است. اینجا ارتش سوریه را نیز به این معادله می افزاییم. این تکامل بین جبهه لبنان و جبهه سوریه باعث شد تا تحقق این پیروزیهای بزرگ با کمترین هزینه ممکن تسریع شود.
پاکسازی مرزها از تروریستها؛ آزادسازی دوم
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما دعوت می کنیم که با پیروزی آینده که همان پایان نبرد آزادسازی همه مرزها و بیرون راندن تروریسم است، به عنوان مرحله آزادسازی دوم برخورد شود. ما ۲۵ ماه مه سال ۲۰۰۰ میلادی – عید مقاومت و آزادسازی- را مرحله آزادسازی اول می نامیم و نبرد آزادسازی مرزهای لبنان و سوریه از سلطه تکفیری ها را که هر دو کشور را تهدید می کنند؛ مرحله آزادسازی دوم به شمار می آوریم که باید همه آن را جشن بگیریم.
وی درباره نبرد کنونی با تروریست ها در مرز لبنان و سوریه و اهداف و نتایج آن گفت: اهداف این عملیات بیرون راندن داعش از باقی اراضی لبنانی تحت کنترل این گروه است. از اهداف این نبرد در آنسوی مرز در خاک سوریه، بازپس گیری کامل منطقه قلمون غربی تا مرز لبنان از تروریست ها است. ما به عنوان مقاومت اهداف خود را در دو بُعد لبنانی و سوری آن دنبال می کنیم و به خاطر تحقق همه این اهداف در دو بُعد یاد شده خون و جان نثار می کنیم زیرا اعتقاد راسخ داریم که نبرد (در دو سوری مرز علیه تروریست ها) را نمی توان جدا کرد و از هم جدا دانست.
وی تصریح کرد: دستاوردها در دو جبهه یاد شده (دوطرف مرز بین لبنان و سوریه) بسیار بزرگ است.
ستایش از عملکرد ارتش لبنان
دبیرکل حزب الله لبنان سپس از عملکرد ارتش لبنان در نبرد با تروریست ها در مرز این کشور با سوریه ستایش کرد و گفت: ارتش لبنان کار دقیق و حرفه ای انجام داد و دستاورد بزرگی را با شایستگی عالی و کمترین هزینه انسانی بدست آورد. مساحت اراضی آزاد شده لبنان از دست داعش ۱۲۰ کیلومتر مربع است که ۱۰۰ کیلومتر آن را ارتش و ۲۰ کیلومتر آن را مقاومت آزاد کرده است.
وی افزود: منطقه تحت کنترل داعش در حال حاضر در آنسوی مرز در خاک لبنان ۱۶۰ کیلومتر مربع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا