سیاسی

نصب سکوهای برداشت آب شرب سیار در شهرستان قاینات

محمد رضا عیدی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاینات در گفتگو با خبر نگار نسیم قائن گفت : برای اولین باردر استان خراسان جنوبی سکوهای برداشت آب شرب تانکرهای سیار شهرستان قاینات به دستگاه تمام اتوماتیک مجهز شده است .
وی با بیان این که این کار در راستای مدیریت مصرف آب شرب در بخش آبرسانی سیار آب وفاضلاب روستایی انجام شده است گفت: این دستگاه با اعتباری بالغ بر ۴میلیون تومان توسط نیروهای بومی شهرستان طراحی و نصب وبه بهره برداری رسیده است .
مدیر امور آبفار قاین ادامه داد: هزینه ساخت این دستگاه در مقایسه با دستگاههای موجود بازار بسیار کمتر بوده است .
عیدی تصریح کرد:مزیت های این نوع دستگاه تبدیل کنتور مکانیکی به کنتور پالسی توسط نصب یک قطعه آهن ربا بر روی عقربه کنتور و سنسور حساس به میدان مغناطیسی است که به ازای هر ۱۰۰ لیتر آب عبوری یک پالس به سیستم کنترل (PLC) ارسال می کند.
وی از دیگر مزیت های این دستگاه را تبدیل فلوتر های بلا استفاده با اقطار بالا به شیر برقی به وسیله یک عدد شیر برقی یک دوم اینچ اعلام کرد و گفت: کلیه مدار ها و قطعات الکترونیکی به صورت کاملا بومی طراحی و ساخته شده و از ابتدای آبان ۹۶ وارد مدار بهره برداری شده و بدون هر گونه مشکلی تا کنون کار می کند .
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی ادامه داد:با نصب این دستگاه نیاز به فرد یا مسئول سکو نمی باشد و این سامانه قابلیت گزارش مقدار آب بارگیری شده به صورت روزانه و ماهانه و ارسال به صورت پیامک را به مسئول دستگاه را دارد و با شارژ کارت دستگاه به میزان مورد نیاز و تحویل به راننده ، مانع از هر گونه بارگیری غیر مجاز آب و سوء استفاده رانندگان یا افراد دیگر نیز می شود.
وی در پایان گفت: :سکوی برداشت عباس آباد دشت از بخش سده حدود ۲ ماه است که نصب و مورد بهره برداری و آزمایش قرار گرفته است و تا کنون بدون هر گونه مشکلی کار می کند و سکوی برداشت چاه حومه و فیض آباد و دهشک از بخش مرکزی و نیمبلوک هم تا پایان دی ماه راه اندازی و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا