سیاسی

نشت یابی هزارو۹۰۰کیلومتر شبکه تغذیه و ‌ توزیع گاز در استان خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، ” فرشید دشتی” مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی ، با اعلام این خبردر جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به گـستردگی شبکه گازرسانی در شهرها و روستاهای استان و اهمیت کنترل شبکه به منظور بهره برداری ایمن ، اجتناب از بروز حوادث ، کنترل خطرات و جلوگیری از وقوع نشتی و اتلاف گاز طبیعی ، نشت یابی شبکه گاز از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۲۰ کیلومتر خطوط انتقال گاز و بالغ بر۳۸۰۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در سطح استان اجرا شده است، افزود : ۱۹۰۰ کیلومتر از این شبکه مورد نشست یابی قرار گرفته و علاوه بر این میزان نشت یابی شبکه تغذیه و توزیع گاز ، نشت یابی از ۴۴۵۰۰ عدد علمک نیز در سطح استان از ابتدای امسال انجام شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان همچنین با اشاره به فصل سرما ، ضمن تاکید بر لزوم هماهنگی و اخذ استعلام کتبی و مجوزهای قانونی از شرکت گاز قبل از انجام حفاری در شهرها و روستاهای گازدار استان گفت : تاکنون شاهد حوادث ناگوار جانی و مالی عدیده ای ناشی از برخورد بیل مکانیکی با خطوط لوله گاز در سطح کشور بوده ایم. وی تصریح کرد : با توجه به گسترش شبکه های تغذیه و توزیع گاز شهری و روستایی در سطح استان ، در صورت عدم هماهنگی دستگاههای اجرایی با شرکت گاز ، بروز این گونه حوادث در این استان دور از انتظار نخواهد بود.
شایان ذکر است در حال حاضر ۱۹ شهر و ۱۶۶ روستا در سطح استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می باشند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا