سیاسی

نشاط برای جوانان فقط با موسیقی نیست/ نظارت دولت بر درآمد حاصل از افزایش بنزین دقیق باشد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و تبریک ایام ولادت حضرت محمد(ص)و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: انبیاءالهی واز جمله وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) دارای هدفهای واحد بوده اند ویکی از اهداف مهمشان این بوده است که فطرتهای خفته مردم را بیدار کنند.
وی دعوت کردن مردم به توحید و مبارزه با شرک وبرپایی قسط وعدل را از اهداف دیگر انبیاء برشمرد وگفت: اسلام مخالف تفاوت نیست بلکه منادی تفاوت است و آن چیزی که اسلام با آن سازگاری ندارد تبعیض است و پیامبران برای مبارزه با تبعیض آمده اند.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه با بیان این که لازمه دین عدالت است گفت: خداوند در قرآن می فرماید :پیغمبران را فرستاده ایم تادرمیان مردم عدل و قسط برپا کنند.
امام جمعه قاین در ادامه گفت:یکی از شاخصه های جامعه ای که درآن جامعه قسط و عدل اجرا و برپا می شود این است که طبقه های تسننی ساختگی ندارد و لازمه این گونه جامعه این است که هر فردی در هر موقعیت اجتماعی و دارای هرشغلی که باشد بدون لکنت زبان می تواند حق خود را بگیرد.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به عدم اجرای دو کنسرت درایام هفته وحدت و به بهانه میلاد حضرت محمد (ص)در شهرستان اشاره کرد و گفت:مسئولینی که مسئولیت امنیت وهنجارهای دینی را بر عهده دارند جلوی اجرای این دو کنسرت را گرفته اند و حال در حد وسیع در بین جوانان پیچیده است که دفتر امام جمعه جلوی آن را گرفته است ومن هم عرض می کنم که دفتر امام جمعه ،خود امام جمعه تبیین معارف دین می کنند و حلال و حرام را بیان می کنند اما کار اجرایی ندارند .
وی افزود:اگر امام جمعه این توان را می داشت در جشنی که چند وقت در قاین برگزار شد و رقص محلی هم داشت جلویش را می گرفت.
وی ادامه داد: این جشن ها به بهانه نشاط و شادی دربین جوانان گرفته می شودو حرف ما این است که آیا نشاط فقط با موسیقی ایجاد می شود؟
آقای فرماندار و بخشدار شهرستان اگر می خواهید به جوانان نشاط بدهید بیایید و اعلام کنید که قرار است ۲ ماه دیگر پروژه بزرگ اقتصادی فولاد راه اندازی و ۲ هزار نیرو استخدام شود،این می شود نشاط
بیایید و بگویید قرار است هزار خانه ۷۵ متری با وام های ارزان و مدت دار در قاین به جوانان بدهیم ،این می شود نشاط
وی ادامه داد:گاهی برخی ها با کلمات بازی می کنند و نشاط از کلماتی است که با آن بازی شده است و من فکر می کنم کلمه نشاط را با مستی غاطی کرده اند ومی گویند می خواهیم کنسرت هایی اجرا کنیم که نشاط آور باشد ،آیا این می شود نشاط آور یا مستی و برخی مواقع هم چنان افراد را تحریک می کنند که حال خود را نمی فهمند.
امام جمعه قاین افزود: این با مجموعه دین و هنجار های دینی سر سازگاری ندارد.
حجت الاسلام رحمانی به موضوع دیگری نیز اشاره داشت و گفت: تا به حال خیلی ها وارد شهر شده اند و می گویند این شهر یک شهر بسته است و بانوان آن اُمل و عقب مانده هستند و ما بایستی این شهر را توسعه و بانوان آن را به روز کنیم که عقب مانده نباشند.
وی ادامه داد: این افراد وقتی وارد کار می شوند جنایاتی را می کنند که اگر مردم قاین می دانستند چه جنایتهایی در حیطه کاری خود انجام داده اند حال بایستی لاشه اش را جمع می کردندو این جز اسراری است که به خاطر حریم خانواده ها رو نکرده اند.
امام جمعه قاین ادامه داد:همین فرد فاسد به خود بنده گفت: ما بایستی شهر را توسعه دهیم واز این حالت رکود به در آوریم و اصلاحاتی در جامعه بانوان به وجود آوریم.
وی اضافه کرد: منظور این شخص این نبود که رشته های دانشگاهی برای بانوان زیاد شود،هیئت های علمی و تخصصی به هر نحوی برای بانوان در دانشگاهها جذب شود و سطح دانش بانوان را بالا ببرید و ما فهمیدیم که منظورش از توسعه برای بانوان این شهر چیست.
حجت الاسلام رحمانی با اخطاری به مسئولین و مجریانی که به دنبال اجرای این گونه جریان های نشاط آور هستند گفت:توجه داشته باشید که اگرپایه های دینی جوانان مردم را سست کردید در قیامت بایستی پاسخگو باشید واگر یک جوان به دست شما گمراه شود در فردای قیامت باید جوابگوی این و تمام افرادی که به دست جوان گمراه می شوند، باشید
امام جمعه قاین درادامه سخنانش نیز اظهارکرد: اگر قاینات به داشتن ۵ شهید قبل از انقلاب افتخار می کند به خاطر عالمان وارسته ای است که حراست از فرزندان مردم را در آن دوران داشته اند واین به خاطر تدین مردم و دین داری بوده است و اگر قرار است دین مردم را تضعیف کنیم دیگر از این افتخارات دینی در شهرستان هم خبری نخواهد بود.
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع گرانی بنزین اشاراتی داشت و گفت: این موضوع بنا به تصمیم قوای سه گانه و اقتصاد دانها انجام و جز ضرورتهایی بوده است که بایستی اتفاق می افتاد .
وی ادامه داد:این طرح اگر به صورت دقیق اجرا شود افراد ضعیف ضرر نمی کنند و افرادی که هرکدام از اعضای خانواده ،ماشین گران قیمت جداگانه ای داشته باشند و حق افراد فقیر را می خوردند متضرر خواهند شد.
خطیب جمعه قاین گفت:کلیت این کار جای بحث نیست اما دولت بایستی به طور دقیق و صحیح نظارت داشته باشد که طبق شروط خودشان به ۱۸ میلیون خانوارجمعیت یارانه ویژه داده شود و وضع زندگی افراد بهتر شود و این پول ها هم به دنبال پول های بر باد رفته نرود
وی افزود: نظارت دولت بر اجرا باید مستمر باشد نه این که بعد یک هفته رهایش کند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: مردم هم حق دارند که علی الدوام از مسئولین بخواهند که سرنوشت این پولی که از رهگذر بنزین به خزانه دولت واریز می شود آیا واقعا بر سر سفره فقرا خود را نشان می دهد یا نه؟ویا به افراد مستحق داده می شود یا خیر؟
وی در پایان از حضور حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور به شهرستان قاینات تشکر کرد و گفت: بسیاری از مشکلات شهرستان به سمع و نظر ایشان رسید که نتایج آن برای مردم اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا