سیاسی

نرخ بیکاری در قاین ۱۵ و ۴ درهم درصد است / معدن مس ورزگ تعیین تکلیف شود

به گزارش نسیم قائن ، شب گذشته جلسه شورای اداری شهرستان قاینات با حضور وزیر کار،تعاون ورفاه اجتماعی در قاین برگزار شد .
کهن ترابی فرماندارقاین در این جلسه با بیان این که شهرستان قاینات دومین شهرستان استان به جهت قدمت و جمعیت است و حدود ۱۱۶ هزار و ۱۸۱ نفر جمعیت و ۳ بخش و ۵ شهرو ۸ دهستان دارد گفت:۳۳ هزار و ۵۵۲ نفر جمعیت فعال این شهرستان را تشکیل می دهند که ازاین تعداد ۲۸ هزا رو ۳۷۴ نفر شاغل هستند .
کهن ترابی بابیان این که جمعیت بیکار شهرستان را ۵ هزار و ۱۷۸ نفر تشکیل می دهد گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در شهرستان ۳۶ درصد ونرخ بیکاری ۱۵ و۴ دهم درصد است .
فرماندار قاین در ادامه بیان داشت: در شهرستان قاینات ۱ هزار و ۴۸۶ کارگاه بیمه شده و ۸ هزار و ۴۰۵ کارگر بیمه شده داریم .
وی تعداد بیمه شدگان اصلی شهرستان را ۱۵ هزا رو ۵۹۰ نفر ذکر کرد وگفت: شهرستان قاینات جمعیت بیمه شده قابل توجهی دارد و از لحاظ حمل و نقل مقام اول استان راداراست .
کهن ترابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات بیکاری در شهرستان و پروژه هایی که می تواند در جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان موثر باشدگفت: یکی از پروژه هایی که چند سال پیش در قاینات کلنگ زنی شد و توجیه اقتصادی و ارزش افزوده زیادی در استان وشرق کشور دارد پروژه آهک هیدراته است که به دلیل عدم تامین مالی از سوی بانک ملی تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده است و امیدواریم که با رفع حل این مشکل زمینه اشتغال جمع زیادی از جوانان بیکار فراهم شود.
وی به معدن مس ورزگ اشاره کرد و گفت: این معدن اکنون در اختیار سازمان بازنشستگی کشور است و باید تعیین تکلیف شود ،مجموعه ورزشی کارگران قاین نیز تا مرحله فنداسیون و سوله پیش رفته است و اکنون نیازمند همکاری مسئولین کشوری برای تکمیل این پروژه است .
وی افزود:ساختمان فنی و حرفه ای خواهران قاین ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیمه کاره رها شده است.
کهن ترابی درادامه ضمن درخواست از شرکت سرمایه گذاری شستا در شهرستان گفت: قاینات با داشتن محصولات کشاورزی همچون زرشک وزعفران که به صورت خام فروشی عرضه می شود و همچنین تنوع گیاهان دارویی در شهرستان ،میتواند زمینه اشتغال زیادی را دراین منطقه فراهم کند.
در خواست شبانه روزی شدن درمانگاه تامین اجتماعی،برقراری بیمه عشایر و روستائیان و تصویب شرایط آسان تر از دیگر درخواست های فرماندار شهرستان بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا