سیاسی

نداشتن مکان مناسب مهم ترین دغدغه مسئول موسسه قرآنی جامعه القرآن کریم قاین

به گزارش نسیم قائن ، زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو علم به دستورها و رهنمودهای قرآن شکل می‌گیرد: “ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اجابت کنید خدا و رسولش را هنگامی که شما را به چیزی می‌خواند که مایه حیات شما است” نیز فرمود: “هر کس کار شایسته انجام دهد، مرد باشد یا زن، در حالی که مؤمن باشد، پس او را حیات و زندگی پاکیزه بخشیم”.
چون قرآن روش درست زیستن را به انسان می‌آموزد و برنامه‌ای را که در بر گیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی اوست، ارائه می‌دهد، به میزانی که انسان آموزه‌ها و دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، موفقیت کسب خواهد کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد، دچار خسارت و ضرر خواهد شد.
زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات و عدالت و احسان و صفا و صمیمیت است و مردمی که این گونه زندگی کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش خواهند بود و سعادت ابدی و جاودانه را در آغوش خواهند گرفت؛ البته آگاهی کامل نسبت به این موضوع نیازمند بحث و بررسی گسترده و تأمل در آیاتی از قرآن است که چگونگی رفتار مسلمان را تبیین می‌کند.
درراستای فراگیری وآموزش قرآن کریم چند سالی است که موسسات قرآنی در شهرستان قاینات دایر وفعالیت های بسیار خوبی را ارائه می دهند به گونه ای که برتعداد فعالان قرآنی شهرستان هرساله افزوده می شود وحضور فعالان قرآنی در مسابقات مختلف در سطح استان وکشور خودگویای این موضوع است.
یکی از موسسات قرآنی که در سال ۱۳۸۶باهدف زمینه سازی جهت ارتباط عمیق وماندگار نسل جوان باقران کریم وتخصصی نمودن آموزشهای قرآنی وتربیت حافظان وقاریان ودرسایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ماه زیرنظرمستقیم حجت السلام والمسلمین دکتر سید محمدمهدی طباطبایی در شهرستان قاینات راه اندازی شد موسسه قرآنی جامعه القرآن کریم واهل بیت (ع)بود
این موسسه از زمان آغاز به کار بالغ بر۵هزار نفرقرآن آموزرا پرورش داده است ودرحال حاضر۵۴۰نفردرمکان استیجاری فعلی آموزش های قرآنی را فرا می گیرند .به گفته زهرا شریف نژاد مسئول جامعه القرآن کریم قاین نداشتن مکان مناسب ودرشان قرآن آموزان جذب مارا محدود کرده است .
شریف نژاد با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده این موسسه به خبرنگار نسیم قائن گفت: مفتخر هستیم که این موسسه توانسته است در بین جوانان ونوجوانان ودانش آموزان جایگاه بسیار خوبی داشته باشد به گونه ای که بسیاری از دانش آموزان ما در سایه الطاف قرآن کریم در کنار درس ومدرسه خود حافظ قرآن کریم شده اند وامروزه به عنوان دانشجویانی در رشته های پزشکی،حقوقی و… به عنوان حافظ کل تحصیل می کنند.
وی ادامه داد این موسسه قرآنی یک شعبه اصلی ودوزیرمجموعه با ۲۰نفرمربی و۴نفرکادر اداری در حال فعالیت است.
شریف نژاد ادامه داد:این موسسه در زمینه:حفظ آیه های زیبا وحدیثهای قشنگ، حفظ موضوعی ،روخوانی وروانخوانی قران کریم ،تجوید،مفاهیم،حفظ کل وخطابه خوانی و…برای خردسالان سنین ۵ / ۳ به بالازیرنظر مربیان باتجربه وحافظان قرآن کریم کلاس برگزار می کندوتاکنون بالغ بر ۵۰۰۰ نفرقرآن آموزدراین رشته ها دوره های آموزشی را گذرانده اند.
وی افزود:۸نفر از مربیان حفظ ،حافظ کل می باشندومابقی درحال حفظ بامحفوظات بالا هستند.
وی کسب رتبه های برتر در مسابقات استانی و کشوری مربیان وقرآن آموزان،دریافت مدرک تخصصی توسط مربیان شعبه از سازمان دارالقران،تربیت ۳۰ نفرحافظ کل قرآن،شعبه نمونه استان در چهاردهمین همایش مدیران کل کشوردرسال ۹۳،کسب رتبه های برتر مسابقات ادارات ،اوقاف، سمپاد، آموزش پرورش و….از جمله افتخارات این موسسه قرآنی است که با کمترین امکانات توانسته است درراه قرآن ومسیر قرآن گام بردارد.
شریف نژاد با اشاره به فعالیت های فرهنگی این موسسه گفت: برگزاری مراسم معنوی در مناسبتهای مختلف در موسسه (اعیاد و شهادتها)، هماهنگی باوالدین برای تهیه جهزیه زوجهای کم بضاعت،شرکت در طرح تلاوت نور در ماه رمضان،اعطای وام قرض الحسنه با کمک والدین قرآن آموزان،تهیه جهیزیه برای نوعروسان کم بضاعت با کمک خانواده های قرآن آموزان و… را از اهم فعالیتهای فرهنگی این موسسه اعلام کرد.
وی درپایان با درخواست از مسئولین استان وشهرستان وخیرین بزرگوار گفت: اگرچه تاکنون درخواستهای ما درراه اعتلای قرآن از سوی مسئولین وبه خصوص خیرین بزرگوار بی پاسخ نمانده است اما آنچه که مسلم است این موسسه یک موسسه مردمی است که با کمک مردم وخیرین اداره می شود ونداشتن مکان مناسب یکی از مهم ترین دغدغه های ما دراین موسسه است وهرماه هزینه زیادی برای اجاره پرداخت می شود .ولذااز خیرین ومسؤلان تقاضاداریم دراین زمینه مارایاری کنند.
شریف نژاد گفت:با توکل بر خدا و همراهی والدین گرامی موسسه جامعه القرآن قاین تنها مؤسسه پر جمعیت و فعال قرآنی در شهرمی باشدوامید است با توفیق روز افزون بتوانیم گامهای موثرتری در رشد و ارتقاء جامعه قرانی برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا