سیاسی

نداشتن تفکر انقلابی برابر با بی عرضگی/ یکی از اصلی ترین مبانی انقلاب اسلامی مردم گرایی است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام سید حسین موسوی از اساتید حوزه های علمیه تهران در همایش یاد مطهر که صبح امروز در محل حسینیه ثارالله سپاه ناحیه قاین برگزار شد اظهارکرد: مقام معظم رهبری در دوسال گذشته از کلید واژه های بسیاری استفاده کردند و یکی از این کلید واژه ها این بود که انقلابی بمانید و یکی از عناصر هویت انقلابی مردم گرایی است
وی بابیان این که انقلابی ها ویژگی های خاصی دارند گفت:یکی از ویژگی هایشان این است که دین و دنیای مردم برایشان مهم است.
این استاد دانشگاه و حوزه علمیه ادامه داد: اهل بیت ما با دستان خود به مردم خدمت می کردند و یکی از ویژگی های انسان های تربیت یافته مکتب اهل بیت و انقلابی این است که نسبت به مردم و دنیای مردم دغدغه دارند .
وی گفت: یکی از اصلی ترین مبانی انقلاب اسلامی مردم گرایی است و اگر می خواهیم که فرج تحقق یابد باید به این موضوع توجه ویژه داشت.
حجت الاسلام موسوی گفت:انسان های بزرگ دین و دنیای دیگران برایشان مهم است
وی افزود:یکی از راههای میان بر رسیدن به خدا خدمت به خلق و نوکری به مردم است.
حجت الاسلام موسوی در ادامه سخنا ن خود بیان داشت: جنگ امروز جنگ ایدئولوژی هاست و دو تفکر اعلام کرده اند که برای دنیا برنامه دارند .یکی تفکر اسلام است که به فرموده حضرت امام خمینی(ره)می خواهد انقلاب را به تمام دنیا صادر کند.
وی گفت: امام حرف از جنگ برای رفع فتنه از کل عالم زد اما تفکر یهودیهای صهیونیست این است که می خواهیم انسان محوری را در دنیا پیاده کنیم .
حجت السلام موسوی بیان داشت: امام خمینی(ره) به مردم و شهدا هویت دادند و حرف امام این است که ما می خواهیم به دنیای غرب هم هویت بدهیم اما ایدئولوژی و تفکر یهودیها این است که می خواهیم تفکر انسان محوری به دنیا صادر شود و حال این که تفکر آنها یک تفکر شیطانی است .
استاد حوزه های علمیه تهران گفت: آزادی حقیقی در مکتب اسلام است و سیره رهبری مبنایش انقلابی گری است و گفتمان برتر و ایدئولوژی برتری داریم.
وی با بیان این که این دو ایدئولوژی ۴۰ سال است که بایکدیگر درگیر هستند گفت:تهاجم های فراوانی بر علیه ایران در دوران جنگ تحمیلی و تهاجم فرهنگی و تحریم ها داشته ایم اما به معنای حقیقی ما به آنان تهاجم کرده ایم.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به سخنان رهبری گفت: امروز مکتب انسان ساز تشیع به اوج اقتدار خود رسیده است و رهبری فرموده اند که ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به معنای پیری انقلاب نیست بلکه به معنای پختگی انقلاب است و ما پخته شده ایم.
وی ادامه داد همان طور که امام خمینی(ره) فرموده اند ما می خواهیم به دنیای غرب هم هویت بدهیم و انقلاب اسلامی ایران با تربیت جوانان و شهدایی همچون شهید حججی به جهان شناخته شد و دشمن هم خوب همه این ها را شناخته است و به دنبال این است که هویت جوانان مارا بگیرد درحالی که گفتمان برتر در دست ماست و ما مهدی یاور می خواهیم و اگر این گفتمان را بفهمیم و خودمان هویت پیدا کنیم به جامعه هم هویت می دهیم .
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: به دلیل تفکر انقلابی که داریم جزء ۸ کشور برتر دنیا به لحاظ انرژی هسته ای و ،به دلیل تفکر انقلابی کشوری هستیم که امروزه موشک بالستیک با دونوع سوخت تولید می کنیم.
وی تصریح کرد: نداشتن تفکر انقلابی برابر با بی عرضگی است .
حجت الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نظام سلطه چه بخواهد و چه نخواهد حضرت آقا جهان را به ست ظهور می برند و شرایط هم سخت و مسئله این است که دشمن به دنبال بی هویت کردن فرزندان ماست وما باید تلاش کنیم که فرزندان ما هویت پیدا کنند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا