سیاسی

نخست وزیر کرواسی: ایران در راستای ثبات منطقه تلاش می کند

به گزارش نسیم قائن ، از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه با نخست وزیر کرواسی دیدار و گفت وگو کرد.
«آندری پلنکوویچ» نخست وزیر کرواسی روابط دو کشور را بسیار خوب توصیف کرد، افزود: در سال های اخیر گام های خوبی برای همکاری های دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری برداشته شده که لازم است این روند تداوم یافته و تقویت شود.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: علاقه مند توسعه و تعمیق روابط دو جانبه با کرواسی در همه زمینه ها هستیم.
وزیر امور خارجه، توریسم حلال، انرژی، کشاورزی و صنایع غذایی، فناوری پیشرفته و همکاری های بانکی را از زمینه های همکاری دو کشور خواند که عمدتا در حال انجام است.
همکاری با کرواسی برای سرمایه گذاری و اجرای پروژه های مشترک در کشورهای همسایه ایران از جمله نکات مطرح شده توسط وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.
ظریف همچنین بر تقویت همکاری های دو کشور در مجامع و سازمان های منطقه ای و بین المللی به طور دو جانبه و نیز در چارچوب اتحادیه اروپا تاکید کرد.
وزیر خارجه کشورمان، پیش از این با رییس جمهوری، وزیر کار، وزیر اقتصاد و رییس مجلس کرواسی دیدار و درباره روابط دوجانبه گفت وگو کرد.
به گزارش ایرنا، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه دوشنبه (هفتم اسفندماه) به همراه هیاتی بلندپایه سیاسی و اقتصادی سفر دوره ای خود را به صربستان، بلغارستان، کرواسی و بوسنی آغاز کرد و در نخستین مرحله از این سفر عازم بلگراد (پایتخت صربستان) شد.
دیدار با رئیس جمهوری، نخست وزیر، رئیس مجلس و همچنین وزیر امور خارجه صربستان از برنامه های ظریف در بلگراد بود.
وی در این دیدارها درباره ابعاد مختلف روابط دو جانبه تهران – بلگراد تبادل نظر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا