سیاسی

نتانیاهو: در مورد توافق بد برجام با ترامپ صحبت می کنم

به گزارش نسیم قائن ،
روزنامه گاردین به صحبت های روز گذشته نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر خطرناک تر شدن سیاست های ایران پس از برجام و لزوم گفتگو با ترامپ در این باره، پرداخت.
این روزنامه نوشت: یو در روز یکشنبه در سخنرانی که به صورت ماهواره‌ای در مجمع سابان در واشنگتن پخش می‌شد گفت که اسرائیل همچنان متعهد است که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود.
نتانیاهو در ادامه سخنانش گفت: ایران پس از توافق هسته‌ای حتی تهاجمی‌تر شده است. وی اضافه کرد که قصد دارد موضوع ایران را با “دونالد ترامپ” پس از به دست گرفتن قدرت مطرح کند.
زمانی که از نتانیاهو پرسیده شد که آیا گزینه اقدام نظامی علیه ایران همچنان بر روی میز است، گفت: زمانی که من می‌گویم متعهد هستم که مانع از ایران شوم به این معناست که من متعهد هستم.
نخست وزیر اسرائیل در ادامه ادعا کرد مشکل توافق هسته ای ایران این است که به این کشور زمان می‌دهد تا در آینده برای دستیابی به بمب هسته ای، دست به غنی سازی اورانیوم بزند.
این روزنامه افزود: نتانیاهو یکی از اصلی ترین منتقدان توافق برجام بوده است و آن را گذشته ای بد از دستاورد دولت اوباما می داند. همچنین باید گفت توافق هسته ای ایران عامل اصلی اختلافات میان وی و اوباما بوده است.
منبع : جام نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا