سیاسی

نبود زیر ساخت مناسب در برخی روستاها و بلاتکلیفی دانش آموزان قاینی /واریز ۱۲۷ میلیون تومانی سرانه بهداشتی مدارس قاین

به گزارش نسیم قائن ،اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قاینات در محل سالن پیامبر اعظم فرمانداری شهرستان بر گزار شد .
للهی مدیر آموزش و پرورش قاین در این جلسه با اشاره به تعطیلی زودهنگام مدارس به دلیل بیماری منحوس کرونا گفت: تعطیلی مدارس بهانه ای برای تعطیلی آموزش نشد و اکثر فرهنگیان ما از همان ابتدای تعطیلی،تدریس را به فضای مجازی برده و پیگیری تکالیف دانش آموزان بودند هرچند که دراین مسیر با توجه به نبود زیر ساختهای لازم در بسیاری از روستاها و یا ضعیف بودن آن با مشکلاتی هم روبه رو بوده اند.
وی به شبکه شاد نیز اشاره داشت و گفت: با تصمیم وزارت آموزش و پرورش اپلیکشن شاد به عنوان اولین شبکه مستقل سازمانی به دانش آموزان و فرهنگیان پیشنهاد شد و تاکنون با همه پستی و بلندیها و مشکلات زیر ساختی بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان پایه ابتدایی و۵۰ درصد مقاطع متوسطه شاد را نصب کرده اند و آموزش دراین فضا انجام می شود ودر مجموع تقریبا وضعیت رضایت بخش است.
للهی به تولید محتوا و تهیه فیلم های آموزشی و پاورپویینت های آموزشی توسط معلمین جهت ارائه به دانش آموزان اشاره داشت و گفت:بر اساس حوزه های تقسیم بندی شده در حیطه آموزش و پرورش ۸۵ روستا از روستاهای حوزه های ده گانه مشکل اینترنت دارند و۲۰ روستا اینترنت بسیار ضعیف دارند که دراین بین روستاهایی با جمعیت بالا ویا نزدیک به شهر قاین نیز وجود دارند.
رئیس آموزش و پرورش قاین ادامه داد: بیشترین آسیب را دراین برنامه دانش آموزان روستایی که بی بهره از زیرساختهای لازم هستند می خورند.
للهی به واریز کمک سرانه ۱۲۷ میلیون تومانی بهداشت مدارس اشاره کرد وگفت: دراین زمینه لوازم بهداشتی تهیه و در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت .
وی از همکاری مدارس فنی وحرفه ای و کاردانش قاین در دوخت ماسک گان بهداشتی با همکاری شبکه بهداشت و درمان قاین خبر داد.
کریمی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش قاینات در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره علامه فرزانه شهید مطهر، مرتضی مطهری و گرامیداشت فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم، افزود: کاری اخلاقی تر، انسانی تر و خدایی تر از معلمی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: بیماری کرونا همه را متأثر کرد و جهان را با بحران بزرگی مواجه نمود و پیامدهای آن در عرصه های اقتصاد، کسب و کار و در تمام جهات زندگی تأثیزگذار بوده است. لذا باید بسیج همگانی در راستای مدیریت و کنترل بیماری کرونا و کاهش پیامدهای آن شکل بگیرد که در این راستا نقش فرهنگیان در آگاهی بخشی به افراد جامعه به ویژه دانش آموزان و اولیا بسیار مؤثر خواهد بود.
دراین جلسه عباسپور رئیس سواد آموزی شهرستان قاین با اشاره به برگزاری آموزش های لازم به افراد بی سواد شناسایی شده زیر ۵۰ سال گفت: براساس دوره های آموزشی ۹۰ درصد آموزش های دوره سواد آموزی و تحکیم برگزار شده است و دوره انتقال که یک دوره ۷ ماهه است با توجه به شیوع بیماری کرونا به پایان نرسیده است که آموزشیاران هم دراین مدت تمام تلاش خود را از طریق آموزش مجازی نیز داشته اند و برخی آموزش ها را ارائه دادند.
عباسپور از برگزاری جشن بزرگ بی سوادی برای افراد بی سواد زیر ۵۰ سال تا پایان سال ۹۹ در شهرستان قاینات خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا