سیاسی

نباید به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار بزنیم/ کسانی که حقیقت فتنه را انکار می‌کنند مستحق نفرین هستند

به گزارش نسیم قائن ، “آیت‌الله احمد جنتی” خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته تهران در دانشگاه تهران ضمن تاکید بر رعایت اصل تقوا و حفظ حریم الهی اظهار داشت: اعمال انسان خیر یا شر باشد هر کدام عواقبی در دنیا و آخرت دارد.
وی افزود: سعادت انسان را اعمال خیر تضمین می‌کند و اعمال شر همه هستی انسان را در دنیا و آخرت بر باد می‌دهد .
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: یکی از عواقب اعمال بد و گناهان تسلط شیطان بر انسان است و کارهای زشت با وسوسه شیطان ایجاد می‌شود و وقتی که وسوسه زیاد شود شیطان نیز بر آن مسلط می‌شود

وی ادامه داد: خداوند در آیات متعددی از قران مجید شرح ماجرای خلقت انسان را بیان می‌کند و شرح عداوت شیطان را بیان می‌کند که از ابتدای خلقت، خداوند آدم را آفریده و دشمنی هم در کنارش سبز شده است،‌لذا خداوند فرموده‌ است که مراقب شیطان باشید چرا که شیطان در خواب و بیداری و تمامی امور همراه انسان است و هر کس از ان تبعیت کند به عذاب الهی گرفتار می‌شود و هر کس از شیطان تبعیت و مخالفت نکند ترس و حزن نخواهد داشت.

آیت‌الله جنتی افزود: خداوند دستور داده از شر شیطان به خودش پناه ببریم و این را باید بدانیم که خداوند هیچ گاه در وعده‌اش تخلف نمی‌کند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه ادامه داد: شکر می کنیم به درگاه خداوند که مقام معظم رهبری به حمدالله سلامتی خود را بازیافتند و این عملی که انجام شد بسیار موفق بود و ایشان مدت کوتاهی در بیمارستان ماندند و استراحت کردند و با سلامت و نشاط به خانه خیر و برکتشان برگشتند و الحمدالله از داخل و خارج کشور سیل عواطف و احساسات مقدس مردم مثل سیلاب به بیت ایشان روانه می‌شد.
وی ادامه داد: تبریک عرض می‌کنم ایام آخر ذی‌القعده و ذی‌الحجه که در پیش داریم چرا که ایام بسیار مبارکی پس از ماه مبارک رمضان است و توصیه می کنم که از برکات این ایام استفاده کنید.
آیت الله جنتی با اشاره به نزدیک شدن هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس را پیش رو داریم،‌ این هفته هفته بسیار مهمی است و آن را گرامی می داریم و همچنین به رزمندگان کشورمان این هفته را تبریک عرض می‌کنیم.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: ۸ سال دفاع فی‌السبیل الله بود و جز خلوص به درگاه خداوند چیزی وجود نداشت اینها همه سرچشمه از رهبر انقلاب،‌ امام راحل و امت می‌گرفت و یک مرد مخلص در پیشاپیش بود وبقیه جوانان عزیز نیز پشت سر ایشان با عشق و علاقه برای جبهه بسیج می‌شدند.
وی ادامه داد: این جهاد،‌ جهاد فی‌السبیل‌الله بود و این شهادت طلبی و ایثارگری و از جان گذشتگی بود، و این یک ذخیره بسیار بزرگی است برای آینده ما ، همانگونه که عاشورا ذخیره شد برای اسلام و مسلمین تا کنون و تا قیامت، عاشورا الهام بخش است و درس آموزنده‌ای برای بشر در طول تاریخ است.
آیت الله جنتی تاکید کرد: باید دفاع مقدس را همچون تجربه‌ای تاریخی و یک ذخیره معنوی حفظ کنیم،‌جوان ها هر چه بیشتر باید با دفاع مقدس آشنا شوند، آن جوانی که با دفاع مقدس آشنا شد دیگر آلوده نمی‌شود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: باید سرمایه دفاع مقدس را حفظ کرد و رسانه ها و دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه مسئولیت دارند و رزمندگان نیز با ثبت خاطرات خود می‌توانند این ارزش‌ها را حفظ کنند.
وی ادامه داد: هدیه‌ای که رزمندگان می‌توانند به ما بدهند ثبت یادداشت‌ها و خاطرات دفاع مقدس است که بعضی از انها بیش از ۱۵۰ بار چاپ شده است و با استقبال جوانان همراه بوده است.
آیت الله جنتی با بیان اینکه اکنون در جهاد اکبر هستیم و جنگ روانی ما را احاطه کرده است افزود: دشمن می‌خواهد عقاید مسلمانان و جوانان را تخریب و فحشا و منکرات را در جامعه رشد دهد تا بدین وسیله نیروهای انقلابی رشد نکنند و فرهنگ غربی جای فرهنگ اسلامی را بگیرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: مسلمانان و جوانان باید بیدار شوند و از فتنه درس بگیرند با وجود اینکه ادمی دلش نمی‌آید در این زمینه نفرین کند اما کسانی که حقیقت فتنه را انکار کردند مستحق نفرینند چرا که آنها با چراغ سبز نشان دادن به فتنه گران و خانوده انها فتنه را نادیده گرفتند و اجمالا آن را قبول ندارند.
وی ادامه داد: باید به آنها گفت که چرا فتنه را قبول ندارید مگر نمی‌بینید که رژیم غاصب صهیونیستی بیان کرده که بزرگترین سرمایه ما در ایران آنها هستند.
آیت الله جنتی با بیان اینکه خطبه های نماز جمعه باید خط امام و رهبری را دنبال کند افزود: مقام معظم رهبری در ملاقاتی که با هیات دولت داشتند فرمودند” فتنه خط قرمز ما است” چرا که ایشان آگاه هستند که عده‌ای می‌خواهند فتنه را ادامه و زنده کنند تا شکستی را که خورده اند را جبران کنند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: کسی که قبول نکند که فتنه خط قرمز است باید در اعتقادش به ولایت فقیه، بصیرت و انقلابی بودنش شک کرد.
وی با بیان اینکه از شاخه‌های این حرکت ضد انقلابی و فتنه حذف نیروهای انقلابی است گفت: ای کاش می‌توانستم اسم ببرم که چرا در وزارتخانه ای ۷۴ نفر مهندس را با سطح بالای علمی بیرون می‌کنند با وجودی که انها دارای رتبه های بالای علمی هستند،‌نگذارید به اسم اعتدال نیروهای مومن و انقلابی کنار گذاشته شوند.
آیت‌الله جنتی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید به تعهد خود عمل کنند و از طریق تریبون مجلس جلوی این حرف‌ها را بگیرند چرا که در این زمینه تنها تریبون نماز جمعه موظف نیست.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: در وزارت علوم و جاهای دیگر نیروهای مومن و انقلابی را حذف می‌کنند و پیداست که با رفتن انها کسانی که فتنه دوست و یاران فتنه هستند به جای آنها می‌آیند.
وی با بیان اینکه امسال سال فرهنگ و اقتصاد نامگذاری شده است خاطرنشان کرد: باید آگاه بود که در کجا نیروهای مذهبی و فرهنگ اسلامی مورد تضعیف و تخریب واقع می‌شود و باید در این زمینه حساس بود.
آیت‌الله جنتی با اشاره به مسئله داعش و آمریکای ملعون افزود: این کشور ائتلافی برای مبارزه با داعش صورت داده است و چه کسی است که نداند مهمات و اسلحه‌های آنان از کجا تامین می‌شود، همه می‌دانند که شما دروغ می‌گویید اما حیا ندارید که شرم کنید و این ائتلاف نیز بی‌نتیجه می‌ماند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید گفت: دانشگاه‌ها باید فرهنگ انقلابی را پیاده کنند و در این زمینه مسئولیت سنگین دارند بنابراین دانشجویان باید سرباز اسلام باشند و آخرت را به دنیا نفروشند،‌ سلامت دانشگاه را حفظ کنید تا دانشگاه به اهداف خود دست یابد چرا که دانشگاه باشگاه سیاسی سیاست مداران نیست.
آیت‌الله جنتی در پایان به مسئله یمن اشاره کرد و اظهار داشت: علی عبدالله صالح با فشار مردم کنار رفت اما این در حالی است که معاون وی به قتل عام مسلمانان پرداخته و با همراهی عربستان صحنه‌های خونینی به وجود می‌آورد و گویا باکی ندارند و اب از سزشان گذشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا